Počasí dnes14 °C, zítra12 °C
Čtvrtek 30. března 2023  |  Svátek má Arnošt

Důkazy z kamerových záznamů jasně usvědčily pachatele. Čtyři ze šesti dopadených zlodějů putovali do vazby

Čtyři ze šesti obviněných osob poslal soudce do vazby, kde budou čekat na soudní přelíčení. Pět mužů a jedna žena z Plzně ve věku od 28 do 33 let má mít na svědomí několik krádeží, dopustili se také porušování domovní svobody a poškození cizí věci.

„Dva z obviněných mužů odcizili během měsíce října a listopadu letošního roku na různých místech Plzně pět jízdních kol i s příslušenstvím, šperky a kabelku s osobními věcmi poškozené. Poškozeným způsobili škodu v celkové výši 158 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová. Druhá dvojice obviněných mužů kradla v listopadu v jednom plzeňském nákupním centru. Muži si z obchodu odnesli potraviny, drogistické zboží a oblečení v hodnotě 15 tisíc korun. Odcizili dokonce lososové filety v hodnotě pět tisíc korun.

„Poslední obviněný muž odcizil během z několika plzeňských prodejen během dvou měsíců přes 200 krabiček cigaret různých značek. Kradl také potraviny, alkohol, oblečení, parfémy a další drogistické zboží. Policisté ho usvědčili celkem ze spáchání 17 skutků. Škoda přesáhla částku 130 tisíc korun odcizením a 100 tisíc korun poškozením objektů. V některých případech mu při krádeži pomáhala i obviněná žena,“ informovala mluvčí policie.

Plzeňským kriminalistům se podařilo na základě důkazních materiálů a díky vyhodnoceným kamerovým záznamům všechny pachatele vypátrat a usvědčit. Čtyři ze šesti obviněných osob poslal soudce rovnou do vazby, zbývají dva jsou vyšetřováni na svobodě.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky pachatelé krádeží, dopadli zloděje, porušování domovní svobody

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.