pátek 2. prosince 2022 Blanka

Celníci při razii odhalili padělky na vyhlášeném blešáku i v tradičních tržnicích. Falšují se i dětské stavebnice

Nejen na proslulé víkendové „bleší trhy“ v Plzni, ale také na příhraniční tržnice ve Folmavě a ve Svaté Kateřině si došlápli celníci z Plzně. Provedli tam intenzivní kontrolní akce se zaměřením na prodej padělků značkového zboží. Ani tentokrát celníci neodcházeli s prázdnou i když se podobné kontrolní akce konají pravidelně.

„Ve třech provozovnách v katastru obce Folmava a Svatá Kateřina zadrželi celníci téměř 500 kusů padělků. Hodnota originálních výrobků na trhu by dosahovala dvou milionů korun. Nejčastěji se jednalo o textilní výrobky, obuv, parfémy a dětské stavebnice,“ informovala Marcela Kašparová, mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj.

Další padělané zboží objevili celníci na tradičních „bleších trzích“ v Plzni. „V tomto případě zadrželi 300 kusů padělků v hodnotě originálních výrobků půl milionu korun. Převážně se jednalo o příslušenství k telefonům. Pozornosti celníků neunikla ani nabídka tabákových výrobků, které podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek nesmí být na trzích nabízeny. Všechny byly navíc chybně značeny tabákovými nálepkami, a tudíž prodávány s nižší sazbou spotřební daně,“ uvedla mluvčí CÚ.

Veškeré zboží bylo převezeno do skladu celního úřadu. Majitelé ochranných známek potvrdili, že zadržené zboží porušuje práva duševního vlastnictví a vyjádřili souhlas se zničením zboží.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Celní úřad pro Plzeňský kraj

Štítky padělky značkového zboží, padělané stavebnice, bleší trhy, tržnice, celníci, razie celníků

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.