Počasí dnes25 °C, zítra23 °C
Čtvrtek 1. června 2023  |  Svátek má Laura

Vandal zdemoloval vánoční výzdobu na kašně ještě před jejím slavnostním rozsvícením, škoda je 50 tisíc Kč

Zatím neznámý vandal poničil vánoční výzdobu kašny na náměstí v Rokycanech. Naprosto nesmyslnou demolicí dekorace způsobil pachatel škodu přesahující 50 tisíc korun. A nebylo to rozhodně poprvé, kdy v regionu někdo úmyslně poškodil nebo odcizil vánoční výzdobu.

„Vandal poškodil v noci výzdobu kašny na Masarykově náměstí. Pořizovací cena v roce 2018 přesáhla částku 50 tisíc korun, město proto podalo trestní oznámení na neznámého pachatele. Policie už si vyžádala záběry z městského kamerového systému,“ informovala mluvčí rokycanské radnice Tereza Maixnerová. Výzdoba na kašně se měla rozzářit v sobotu společně s rozsvícením vánočního stromu. Zatím není jasné, zda se ji do té doby podaří opravit.

Policie dopadla muže, který odcizil vánoční sochu anděla. Zloděj tvrdí, že kradl na objednávku

Místo symbolu Vánoc zůstal před kostelem v Chodové Plané na Tachovsku jen prázdný podstavec. K nepochopitelné krádeži dvoumetrové osvětlené sochy anděla došlo krátce před Štědrým dnem. Policie po několika měsících dopadla čtyřiašedesátiletého...

Na sklonku loňského roku v Železné Rudě za kostelem zdemoloval osmnáctiletý mladík z Berounska dvě svítící sochy andělů a způsobil škodu za 67 tisíc korun. Pachatele se brzy podařilo dopadnout. Krátce před Štědrým dnem loni v Plané zmizela dvoumetrová osvětlená socha anděla a vznikla tam škoda za 20 tisíc korun. Policie po několika měsících dopadla čtyřiašedesátiletého zloděje, který tvrdil, že šlo o krádež na objednávku.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Rokycany

Štítky zničená vánoční výzdoba, zničená dekorace, kašna na náměstí, vánoční výzdoba., vánoční ozdoby, kašna, Rokycany, Štědrý den, Železná Ruda, okres Beroun, Planá

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.