Na protialkoholní záchytné stanici se zjevně zalíbilo čtyřiapadesátileté ženě, kterou našli strážníci nejprve na plzeňském vlakovém nástupišti, kde seděla na lavičce a nedokázala ani sama sobě přijít na jméno. Tvrdila totiž, že je Milan. Po vystřízlivění zamířila žena opět pro alkohol, aby si vzápětí ustlala na tramvajové zastávce v Bolevci.
Bylo po jedenácté hodině dopoledne, když městští strážníci probouzeli ženu spící na lavičce na nástupišti v Nádražní ulici. „Po probuzení hlídce městské policie sdělila, že se jmenuje Milan. S tímto tvrzením měli strážníci pochybnosti a až cestovní pas ženy ukázal její pravé jméno,“ popisuje Veronika Kuchynková z Městské policie Plzeň.
Podle serveru Krimi Plzeň se jednalo o ženu ze Slovenska. Dotyčná policistům tvrdila, že nedělá přece nic špatného a jen čeká na vlak. Strážníci však z ženy cítili silný alkoholový odér a bez jejich pomoci se ani nedokázala postavit na nohy.
„Strážníci se proto rozhodli k orientační dechové zkoušce na alkohol. Naměřená hodnota se zastavila na čísle 3,57 promile alkoholu v dechu. Vzhledem ke stavu, v jakém se žena nacházela, byla převezena k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici,“ pokračuje Kuchynková.
Po propuštění ze záchytky ovšem žena popíjela dál, a to do takové míry, že se opět povalovala na lavičce. Konkrétně na tramvajové zastávce v Bolevci. „Strážníci na místě zjistili, že se jedná o tutéž ženu, která byla před pár hodinami vystřízlivělá propuštěna. Opět se opakoval scénář z dopoledních hodin, kdy se žena nedokázala postavit na nohy a nesrozumitelně mluvila. Nadýchala 3,74 promile alkoholu v dechu. Pro její stav byla opět převezena na záchytnou stanici,“ uzavřela mluvčí.
Nocleh na plzeňské záchytce rozhodně není levný a klienta přijde na 4500 korun. Také patří mezi nejdražší v zemi. Zmíněný poplatek ovšem uhradí jen malá část nocležníků. Obvykle se podaří vymoci jen pětina plateb. Ročně na stanici skončilo kolem 1700 opilců. Nejčastěji tam nocují lidé z Plzně, Rokycan a Klatov. Protialkoholní záchytná stanice začala v Plzni fungovat v roce 1952.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.