neděle 4. prosince 2022 Barbora

FN Plzeň nařídila od středy používání respirátorů FFP2 návštěvníkům a pacientům ambulancí

Povinnost používat respirátory minimálně třídy FFP2 na ochranu nosu a úst, nařídila od středy 3. srpna Fakultní nemocnice v Plzni (FN), která je největší zdravotnické zařízení na západě Čech. Platí to pro všechny návštěvníky a pacienty přicházející do ambulantních prostor nemocnice.

Největší krajské zdravotnické zařízení tímto krokem reaguje na současný výskyt onemocnění covid-19 i zvýšený počet hospitalizovaných, chce ochránit další pacienty a personál.  "Při návštěvách všech hospitalizovaných pacientů žádáme o použití respirátoru typu FFP2 a dalších osobních ochranných prostředků podle pokynů ošetřujícího personálu," řekla mluvčí FN Plzeň Gabriela Levorová. 

Návštěvy hospitalizovaných na JIP, lůžkách LDN a klientů pobytové sociální péče jsou možné pouze po předchozí domluvě s ošetřujícím personálem. Pokud je povolí, mohou tam přijít maximálně dva lidé na půl hodiny. Návštěvy na ostatních odděleních a klinikách jsou povoleny ve standardním režimu. Ve všedních dnech od 15:00 do 17:00, v sobotu, neděli a ve svátek od 14:00 do 16:00 nebo podle podmínek pracoviště. Žádný z návštěvníků FN nesmí být v izolaci kvůli infekci covid-19 ani po vědomém kontaktu s nakaženým. "Respirátory je možné zakoupit ve všech lékárnách FN Plzeň," dodala Levorová.

Krajský krizový štáb už v pátek doporučil nosit respirátory v ambulancích, nemocnicích a sociálních zařízeních, v nemocnicích regionu leží desítky covidových pacientů. "Toto opatření jsme se rozhodli přijmout na základě doporučení krajské hygieny. Je pro pacienty ambulantních zdravotnických zařízení, personál lůžkových zařízení na odděleních, které primárně pečují o pacienty ohrožené jinou závažnou nemocí, a pro osoby navštěvující pacienty hospitalizované v lůžkových zařízeních," řekl hejtman Rudolf Špoták (Piráti). Dále to platí pro personál sociálních služeb na odděleních, kde pečují o lidi s oslabenou imunitou, o dlouhodobě ležící, vztahuje se to i na návštěvy těchto oddělení.

Šíření koronaviru se v Plzeňském kraji v uplynulých sedmi dnech mírně přibrzdilo. Přibylo 796 nových případů, což bylo o 24 víc než v předchozím týdnu. V několika předchozích týdnech byly mezitýdenní nárůsty nově zjištěných případů v kraji v řádu až desítek procent, za uplynulých sedm dní je to jen o tři procenta víc. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Hodnocení článku je 50 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Richard Beneš

Štítky respirátory, nošení respirátorů, fakultní nemocnice, FN Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.