úterý 19. října 2021 Michaela

Na konci září končí Velkokapacitní očkovací místo v Plzni, jeho služby převezme Rokycanská nemocnice

Po celý srpen budou v Plzeňském kraji jako doposud zajišťovat očkovací centra očkování proti covid-19 na území celého regionu. Většina z nich očkuje zájemce od dvanácti let. V Klatovech se ale bude očkovat v kulturním domě jen do 18. srpna, poté se přesune do Klatovské nemocnice na ortopedickou ambulanci.

„Ke konci září bude ukončovat provoz krajské Velkokapacitní očkovací místo (VOČM) v Plzni ve Vejprnické ulici. Uvolní se tak budova pro potřeby střední školy, kde je v nájmu. Služby centra se převedou do Rokycanské nemocnice. Ostatní místa budou i na podzim očkovat beze změny,“ uvedl René Zeithaml z odboru kanceláře hejtmana.

Provoz VOČM v Plzni se ukončí 27. srpna. Poslední očkování prvními dávkami se uskuteční 9. srpna. V případě nedokončení očkování druhými dávkami budou očkovaní (včetně dětí) pozváni do Rokycan.

Zájemci o očkování v Plzni mají k dispozici bez časového omezení očkovací místo v areálu Fakultní nemocnice Plzeň na Borech, očkování dětí od 12 let na ambulanci Ústavu imunologie a alergologie, ve vybraných dnech i na Klinice pracovního lékařství v Plzni na Lochotíně. Očkování bez omezení probíhá i na EUC klinice Plzeň na Denisově nábřeží. V provozu je i nadále očkovací centrum v areálu plzeňské nemocnice Privamed. Tam bohužel neočkují kategorii dětí 12+.

Domažlická nemocnice, Klatovská nemocnice, VOČM, Fakultní nemocnice Plzeň a Stodská nemocnice očkují děti od 12 let. Stodská nemocnice zároveň nabízí očkování bez registrace v Centrálním rezervačním systému.

V klatovském KD Družba se bude očkovat jen do 18. srpna, poslední očkování prvními dávkami zde bude 13. srpna. Hned o den později se zahájí očkování v Klatovské nemocnici na ortopedické ambulanci. V případě nedokončení očkování druhými dávkami v KD Družba budou očkovaní (včetně dětí) pozváni do Klatovské nemocnice.

Ve Stodu se bude dále minimálně do listopadu očkovat v prostorách KD Stod. Pak se případně přesune do Stodské nemocnice. V Rokycanech pokračuje očkování bez časového omezení v prostorách Rokycanské nemocnice. Zatím se zde očkuje jen od 16 let, po ukončení provozu VOČM se očkování rozšíří i na děti od 12 let. Také v Domažlicích se bez časového omezení očkuje v prostorách Domažlické nemocnice. Nemocnice Svatá Anna v Plané pokračuje v očkování pouze osob starších 16 let bez časového omezení ve svých prostorách.

„K 4. srpnu 2021 bylo v Plzeňském kraji podáno celkem 563 345 dávek vakcín, naočkováno dvěma dávkami vakcíny bylo 262 130 osob. Ve věkové skupině 12 – 15 let bylo celkem naočkováno první dávkou 5 092 dětí, dvěma dávkami již 261 dětí. Očkování jednou dávkou činí 20,5 procenta dětí v této věkové skupině. Rezervaci k očkování včera mělo 987 dětí, což jsou další čtyři procenta," dodal Zeithaml.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto ZHKHK

Štítky očkování, vakcína, distribuce vakcín, vakcína proti koronaviru, očkovací centra, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.