úterý 19. října 2021 Michaela

Stodská nemocnice usnadňuje očkování pro registrované i pro zájemce bez registrace

Nejširší nabídku možnosti očkování proti covidu má v Plzeňském kraji aktuálně Stodská nemocnice. Ta umožňuje očkování bez registrace každý pracovní den skupině 16+. Nabízí zřejmě jako jediná v kraji i očkování bez registrace v kategorii 12 až 15 let, a to každé úterý, středu a čtvrtek. Lidé by neměli očkování podceňovat, mezi regiony z celé ČR totiž i nadále zůstává nejhorší epidemická situace v Plzeňském kraji, kde k dnešku připadá za uplynulých sedm dní 29 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Jen za pondělí přibylo v kraji 18 nových případů s pozitivním testem na covid.

Krajská hygienická stanice aktuálně uvádí 458 nakažených, kteří v Plzeňském kraji reálně žijí. Od začátku pandemie se mělo v kraji uzdravit 99 027 osob. Zemřelo 1580 osob. Nejvíce nakažených je momentálně v Plzni (182), následuje severní Plzeňsko (88), jižní Plzeňsko (73), Klatovsko (68), Rokycansko (22), Domažlicko (13) a Tachovsko (12).

I přes svoji pestrou nabídku Stodská nemocnice přesto žádá zájemce o očkování, aby možnost registrace a následné rezervace vybraného termínu využívali. Zájemci přijdou na řadu bez čekání, zrychlí průběh očkování a zdravotníkům usnadní práci. Nemocnice proto lidem rezervaci maximálně usnadňuje. Nabízí třeba registraci i po telefonu, zájemci si vybírají na počkání z velké škály termínů, mohou si zvolit očkovací vakcínu a každý 30. rezervovaný dostane od nemocnice dárek v podobě hodnotné knihy.

„Když očkování bez registrace přiláká i jen sebemenší počet zájemců, je to dobře a budeme takovou možnost nabízet. Přesto vyzýváme všechny, kteří zatím s očkováním vyčkávali, aby i v budoucnu volili raději cestu standardní registrace a rezervace. Vyberou si nejlepší termín, přijdou ihned na řadu a očkování bude rychlé. S ohleduplným přístupem umožní naočkovat víc zájemců a usnadní to i organizaci práce očkovacího místa,“ žádá ředitel Stodské nemocnice Miroslav Zábranský.

Rezervovaní si navíc mohou vybrat termín očkování, který jim nejlépe vyhovuje. „Budeme otvírat termíny vždy na několik dnů dopředu, a to v ranních i odpoledních hodinách,“ popisuje vrchní sestra nemocnice a vedoucí očkovacího centra v Kulturním domě Stod Pavlína Tůmová.

Lidem, které odrazuje registrace na internetu, nabízí Stodští možnost vytvoření registrace i rezervace po telefonu na infolince očkovacího místa 778 882 329. Tento telefon slouží i pro veškeré konzultace k očkování nebo jinou pomoc. Registrovaní si pak mohou vybrat i vakcínu. Ve Stodě je k dispozici Moderna nebo Pfizer.

„Dnes už dostane každý registrovaný termín prakticky na počkání. Odstup mezi první a druhou dávkou je u vakcíny Pfizer pouze 21 dnů. Pokud se tedy vyžaduje pro různé vstupy do kin, na sportoviště, k cestování mít 14 dnů po druhé vakcíně, pak ti, kteří přijdou na očkování v polovině prázdnin, budou moci v září už zase normálně žít bez epidemiologických opatření,“ dodává ředitel s tím, že nelze vyloučit, že koncem prázdnin se mohou kvůli zvýšené poptávce na očkovacích místech opět vytvořit fronty.

Ostatní očkovací místa v Klatovech, Domažlicích, Plané a ve velkokapacitním očkpvacím místě v Plzni (VOČM) budu po celý srpen očkovat bez registrace vždy v pátek resp. v sobotu VOČM. Konkrétní termíny v jednotlivých OČM najdete ZDE. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto ZHKHK

Štítky očkování, vakcína, distribuce vakcín, vakcína proti koronaviru, očkovací centra, registrace na očkování, očkování bez registrace

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.