sobota 23. ledna 2021 Zdeněk

V Nemocnici Horažďovice se podařilo zastavit šíření koronavirové nákazy, hlásí první uzdravené

Šíření koronavirové nákazy se podařilo úplně zastavit v Nemocnici Horažďovice, kde mělo v minulých dnech celkem 38 pacientů a zaměstnanců pozitivní test na covid-19. Nemocnice zřizovaná Plzeňským krajem už hlásí první vyléčené.

„V závěru týdne se uskutečnilo třetí kolo testování pacientů a zaměstnanců na nákazu koronavirem. Díky nastaveným opatřením se dle očekávání úplně zastavilo šíření nákazy a mezi dříve pozitivně testovanými jsou už první vyléčení,“ říká mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška.

Vyšetření opět absolvovali všichni pacienti a také zaměstnanci nemocnice, kteří chodí do práce. „Nezjistili jsme nikoho nově nakaženého. Naopak pozitivní výsledek vyšetření mělo už pouze 24 pacientů a nadále platí, že se u nich neprojevují žádné významnější zdravotní potíže související s nákazou. Zároveň máme informace od obvodních lékařů, že se uzdravili už i první z nakažených zaměstnanců," informuje mluvčí nemocnice Kokoška.

I přes příznivý vývoj zatím nechává vedení nemocnice v platnosti většinu zavedených opatření. Rozvolňovat je začne zřejmě v prvním zářijovém týdnu, kdy už by měla být většina nakažených osob vyléčena.   

Nákaza byla potvrzena u 26 pacientů a 12 zaměstnanců. Většina buď neměla vůbec žádné příznaky, nebo jen velmi mírné například lehce zvýšenou teplotu, rýmu, nebo částečné oslabení chuti. Nikdo nepotřeboval akutní péči.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto NPK

Štítky Nemocnice Horažďovice, koronavirus, testování, covid-19, nakažení pacienti, nakažení zaměstnanci, Jiří Kokoška

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.