Pá 14. 8. 2026Alan
Doprava

Krajem se prohnala spanilá jízda sportovních vozů. Policisté sbírali řidičáky za překročení povolené rychlosti

Richard Beneš1 minuta čtení12. 6. 2024, 14:30
Nejvyšší rychlostí prosvištěl kolem policejního radaru řidič s tímto vozem. Na povolené devadesátce mu naměřili rychlost 187 km/h
Nejvyšší rychlostí prosvištěl kolem policejního radaru řidič s tímto vozem. Na povolené devadesátce mu naměřili rychlost 187 km/h · Foto: Policie České republiky

Policisté sbírali řidičské průkazy za příliš rychlou jízdu v souvislosti s akcí Eurorally 2024. Přes Plzeňský kraj se prohnalo na 150 sportovních automobilů, které se zúčastnily jízdy pod bedlivým dohledem policie. Nejvyšší rychlost naměřili řidiči, který před radarem na povolené devadesátce prosvištěl rychlostí 187 km/h.

„Na průběh jízdy sportovních vozů dohlížely hlídky dopravních policistů, které kontrolovaly zejména dodržování rychlostních limitů v obcích i mimo ně. Policisté zjistili dva přestupky, kdy řidiči překročili nejvyšší povolenou rychlost. Jednomu z řidičů byl uložen příkaz na místě, druhému však policisté zadrželi řidičský průkaz. Překročil totiž povolenou rychlost o více než 90 km/h, mimo obec radar ukázal rychlost 181 km/h,“ informovala mluvčí policie Iva Vršecká. Čtyřiadvacetiletý cizinec tak může nějakou dobu cestovat autem jen jako spolujezdec.

Neukáznění byli ale i řidiči, kteří se rallye přímo nezúčastnili. „Další řidičský průkaz zadrželi policisté muži, který jel na silnici mezi obcemi Planá a Tachov rychlostí 156 km/h. Povolená rychlost však byla 90 km/h,“ dodala mluvčí policie.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Vizualizace: projectstudio8Zprávy

Spojení města s přírodou, obvod představí obyvatelům plán proměny parku U Bazénu

Jeden z nejrušnějších plzeňských městských parků U Bazénu projde proměnou. Do budoucí podoby mohla promluvit také veřejnost. Lidé si pochvalovali velké množství zeleně, chyběly jim ale toalety nebo třeba menší kavárna. Všechny jejich podněty zahrnuli architekti do studie, kterou obvod po prázdninách představí místním občanům.

Plzeň vidí ostřeji. Alensa otevřela novou optiku, pásku přestřihl Radek BangaZprávy

Plzeň vidí ostřeji. Alensa otevřela novou optiku, pásku přestřihl Radek Banga

Západočeská metropole se dočkala moderního přístupu v péči o zrak. Populární prodejce kontaktních čoček a brýlí, optika Alensa, otevřel v Plzni svou zbrusu novou kamennou optiku. Slavnostní den si nenechal ujít ani dlouholetý ambasador značky, hudebník Radek Banga, který do nové pobočky vnesl svou typickou energii a dobrou náladu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook