Pá 14. 8. 2026Alan
Doprava

Památkově chráněnou budovu vlakového nádraží v Klatovech čeká rekonstrukce za 393 milionů korun

SSpráva železnic1 minuta čtení24. 4. 2024, 15:32
Památkově chráněnou budovu vlakového nádraží v Klatovech čeká rekonstrukce za 393 milionů korun
Památkově chráněnou budovu vlakového nádraží v Klatovech čeká rekonstrukce za 393 milionů korun

Nádražní budova vlakového nádraží v Klatovech se po letech dočká velké rekonstrukce. Správa železnic už vypsala tendr na zhotovitele prací v předpokládané hodnotě 393 milionů korun. V památkově chráněném objektu dojde k účelnějšímu využití vnitřních prostor, celá stanice bude mít bezbariérový přístup.

„Samotné zahájení stavby se plánuje letos na podzim, hotovo má být na začátku roku 2027. Náplní prací bude především rekonstrukce odbavovací haly a obou křídel budovy. Vybudují se nová veřejná WC, všechny vnitřní prostory se upraví tak, aby odpovídaly současným požadavkům. Své zázemí získají rovněž řidiči autobusů z plánovaného autobusového terminálu, který vznikne v prostoru před nádražím,“ informovala mluvčí Správy železnic Nela Eberl Friebová.

Bezbariérová bude nejen budova, ale celá stanice, a to díky výtahům, které spojí podchod s nástupišti i odbavovací halou. Cyklisté pak ocení zděný přístřešek pro kola.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hracholuskám dramaticky ubývá voda. Ustupující hladina ale odhalila krásné plážeZprávy

Hracholuskám dramaticky ubývá voda. Ustupující hladina ale odhalila krásné pláže

Rozdílná situace v těchto parných vedrech panuje na Hracholuskách, které jsou největší přehradou v Plzeňském kraji. Zatímco horní části nádrže u přítoku komplikuje rekreaci zelená voda, sinice a nízká hladina, směrem k hrázi je situace výrazně příznivější. Místní Kemp Keramika sezonu neodepisuje, úbytek vody proměnil v nečekanou turistickou výhodu. Odkryly se tam totiž krásné písčité pláže.

Plzeň vidí ostřeji. Alensa otevřela novou optiku, pásku přestřihl Radek BangaZprávy

Plzeň vidí ostřeji. Alensa otevřela novou optiku, pásku přestřihl Radek Banga

Západočeská metropole se dočkala moderního přístupu v péči o zrak. Populární prodejce kontaktních čoček a brýlí, optika Alensa, otevřel v Plzni svou zbrusu novou kamennou optiku. Slavnostní den si nenechal ujít ani dlouholetý ambasador značky, hudebník Radek Banga, který do nové pobočky vnesl svou typickou energii a dobrou náladu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook