Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

Během jednoho dne vyjížděli hasiči z Plzně ke dvěma nehodám, kdy vlak smetl na přejezdu osobní auto

Richard Beneš1 minuta čtení27. 9. 2022, 17:34
Během jednoho dne vyjížděli hasiči z Plzně ke dvěma nehodám, kdy vlak smetl na přejezdu osobní auto
Během jednoho dne vyjížděli hasiči z Plzně ke dvěma nehodám, kdy vlak smetl na přejezdu osobní auto · Foto: HZSPK

Hned ke dvěma případům srážky vlaku s osobním automobilem během jediného dne vyjížděli hasiči v Plzni. První taková nehoda se stala v Třemošné u Plzně na železničním přejezdu v Revoluční ulici. Druhá srážka osobáku s vlakem byla přímo v Plzni na přejezdu ve Vinohradské ulici.

V obou případech vlaky narazily do zadních částí osobních automobilů a díky tomu obě posádky vyvázly zázračně bez zranění. Vozidlo značky BMW smetl vlak na přejezdu v Třemošné. „Ve vlaku cestovalo asi 50 osob, nikomu se nic nestalo,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar. Bez zranění byl dvaatřicetiletý řidič osobního automobilu, který vjel na přejezd těsně před projíždějící vlak. Zkouška na alkohol měla negativní výsledek. Řidič je teď podezřelý ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

V Plzni Doudlevcích se na železničním přejezdu ve Vinohradské ulici střetl osobní vlak a automobil značky Ford. „Z vlaku bylo evakuováno celkem 16 osob do autobusu ČD. Nikdo nebyl zraněn,“ řekl mluvčí hasičů. Nehoda se stala v okamžiku, kdy se řidič osobáku otáčel a vjel na železniční přejezd., přestože tam podle svědků blikala červená světla doprovázená výstražným zvukovým signálem. Řidič tento signál přehlédl a vlak narazil do zadní části automobilu. Náraz auto odhodil mimo koleje. Rovněž i tomuto řidiči hrozí obvinění z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Vizualizace: projectstudio8Zprávy

Spojení města s přírodou, obvod představí obyvatelům plán proměny parku U Bazénu

Jeden z nejrušnějších plzeňských městských parků U Bazénu projde proměnou. Do budoucí podoby mohla promluvit také veřejnost. Lidé si pochvalovali velké množství zeleně, chyběly jim ale toalety nebo třeba menší kavárna. Všechny jejich podněty zahrnuli architekti do studie, kterou obvod po prázdninách představí místním občanům.

Plzeň vidí ostřeji. Alensa otevřela novou optiku, pásku přestřihl Radek BangaZprávy

Plzeň vidí ostřeji. Alensa otevřela novou optiku, pásku přestřihl Radek Banga

Západočeská metropole se dočkala moderního přístupu v péči o zrak. Populární prodejce kontaktních čoček a brýlí, optika Alensa, otevřel v Plzni svou zbrusu novou kamennou optiku. Slavnostní den si nenechal ujít ani dlouholetý ambasador značky, hudebník Radek Banga, který do nové pobočky vnesl svou typickou energii a dobrou náladu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook