Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Inovativní řešení pro dětskou myopii neboli krátkozrakost

PR článek

Současný životní styl a nároky na zrak, které jsou s ním spjaté, mají vliv na zvýšené procento výskytu očních vad u dětí. Díky tomuto životnímu stylu děti dávají více přednost digitálním zařízením před pohybem venku nebo klasickému čtení knihy. Vedlejší roli pak hraje dědičnost, chování a kvalita životního prostředí. Při takovém tempo se odhaduje, že do roku 2050 bude krátkozrakostí postižena více než polovina světové populace.

Krátkozrakost se velmi zjednodušeně vyznačuje špatným viděním do dálky. Nejčastější příčinou je nadměrná velikost oka. Myopické oko je delší než by mělo být a paprsky, které vytvářejí obraz, nedopadají na sítnici, ale před ni. Na sítnici pak vzniká neostrý obraz. Nekorigovaná myopie ztěžuje soustředění na práci ve škole a dosahování uspokojivých zážitků při hře.

Díky špatnému zraku může být také narušen přirozený vývoj dítěte. Pokud myopie zůstane u dětí neléčená, může zvýšit riziko očních onemocnění (glaukom, makulární degenerace, odchlípení sítnice) v pozdějším věku. Nejzákladnější prevencí je tedy návštěva optometristy na některé pobočce dioptra optik, kde bude provedeno vyšetření zraku a odhalí se případné oční vady a doporučeno komplexní řešení. Dále pak samozřejmě prospěje omezení doby strávené u digitálních zařízení, častý pobyt venku a především možnost dopřát vašemu zraku dostatečný odpočinek. 

V případě, že byla krátkozrakost odhalena, jedním z řešení jsou inovativní brýlové čočky MiYOSMART. Dvouleté klinické hodnocení ukázalo, že kromě korekce myopické refrakční vady, čočky MiYOSMART s technologií D.I.M.S. (Defocus Incorporated Multiple Segments) zpomalují progresi krátkozrakosti v průměru o 60 % a zastavují progresi krátkozrakosti u 21,5 % případů2, čímž dlouhodobě chrání zrak a pohodu dětí.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky krátkozrakost, sítnice

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.