sobota 4. července 2020 Prokop

Konečně i Nemocnice Svatá Anna má všechna lůžka elektricky polohovatelná

Větší pohodlí a komfort mají teď pacienti Nemocnice následné péče Svatá Anna v Plané. Nemocnice nakoupila za 2,7 milionu korun nová elektricky polohovatelná lůžka a noční stolky. Lůžka nahradila poslední ze starších postelí bez elektrického ovládání. Podstatnou část investice pokryl Plzeňský kraj, který je zřizovatelem této nemocnice.

Nemocnice má přes sto lůžek. Zhruba třetina jich byla modernizována v uplynulých letech. Zbylá v tomto týdnu. „Jedná se o 65 nových lůžek. Jsou kompletně elektricky polohovatelná včetně výšky pelesti, náklonu, polohy zádové opěrky i dalších částí. Každé lůžko má i vlastní napřimovací hrazdu, infuzní stojan a samozřejmě antidekubitní matraci,“ uvedl šéf krajských nemocnic Marek Kýhos

Pro pacienty znamenají nová lůžka více pohodlí a méně závislosti na personálu. „Dálkovým ovládáním si sami nastaví libovolnou polohu i méně pohybliví pacienti. Mohou se posadit nebo naopak lehnout, zvednout podhlavník či část pod nohami nebo sjet s postelí níže či výše,“ vysvětluje ředitelka nemocnice v Plané Dagmar Špédlová s tím, že elektrické ovládání uleví i ošetřovatelkám a sestrám. „Na starších postelích bylo polohování manuální a tedy fyzicky někdy dost náročné, neboť na nich občas leží pacienti s hmotností přes sto kilogramů,“ dodává.

Nemocnice letos modernizovala výtahy a loni rekonstruovala celé rehabilitační oddělení. Svoji péčí pomáhá především lidem, kterým zranění či nemoc způsobily snížení pohyblivosti, aby se naučili s hendikepem nebo po prodělané operaci či léčbě opět samostatně pohybovat a vrátit se pokud možno k plnohodnotnému životu. Doléčuje zdravotní potíže ze všech oborů medicíny zejména léčebnou tělesnou výchovou. A stará se i o dlouhodobě nemocné pacienty vyžadující zejména ošetřovatelskou péči, popřípadě i sociální služby. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto NPK

Štítky Nemocnice následné péče Svatá Anna, postele, nemocnice Plzeňského kraje

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.