Počasí dnes-3 °C, zítra-6 °C
Neděle 3. prosince 2023  |  Svátek má Svatoslav
Bez reklam

Plzeňští studenti připravují benefiční akci na podporu Ukrajiny

Studenti Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) připravují na sobotní odpoledne dobročinný koncert v plzeňské Papírně. Vstupné je sice zdarma, lidé ale budou moci během akce přispět libovolnou částkou, která poputuje k organizaci Člověk v tísni. Ukrajinu chtějí podpořit i mladí umělci ze Sutnarky od nichž můžete v rámci aukce nakoupit jejich díla. Výtěžek opět podpoří válkou zmítanou zemi.

„Hned v prvních dnech po zahájení ruské invaze na Ukrajinu jsme přemýšleli, jak můžeme pomoci, a protože se všichni věnujeme hudbě, rozhodli jsme se pro benefiční koncert. Obávali jsme se jen, abychom vše zvládli zorganizovat včas. Bohužel se ukazuje, že pomoc je potřeba stále a bude potřeba ještě dlouho,“ říká jedna ze studentek a organizátorek akce Adéla Somolíková.

Plzeňská univerzita nabídne bezplatné ubytování i kurz češtiny pro příchozí studenty a akademiky z Ukrajiny

Jsme s Ukrajinou! Zní ze Západočeské univerzity v Plzni, kde v současné době studuje 114 studentů a pracuje 17 zaměstnanců z Ukrajiny. Ti všichni mohou kdykoli využít speciální e-mailovou linku podpory. Univerzita se zároveň připravuje na příchod...

Koncert začne v sobotu 26. března v 16:00 a potrvá až do 22:00. Návštěvníci se mohou těšit na hudbu ve stylu funky, jazzu i rocku. Na pódiu se vystřídají kapely Moodshake, Cruel Jokers, Drumband Františka Zemana a vystoupí také skupina B-Sonic, speciálně zformovaná pro koncert ZČU pro Ukrajinu. Na podiu promluví také ukrajinští student i zástupci neziskové organizace Člověk v tísni, kam půjdu vybrané peníze.

Zájemci budou moci přispět skrze QR kódy, které organizátoři rozmístí v celém prostoru Papírny. Na místě budou samozřejmě i klasické kasičky. Kromě toho budou moci lidé zakoupit předměty vyrobené speciálně pro akci tuto akci. „Peníze vybrané na místě věnují organizátoři na transparentní účet ZČU, kde chce univerzita shromažďovat prostředky, které pak bude moci využít na pokrytí svých nákladů spojených se současnou krizí,“ doplnila mluvčí ZČU Šárka Stará.

S výukou ukrajinských dětí pomůže více než stovka studentů a zaměstnanců z plzeňské fakulty

Studenti, absolventi i zaměstnanci Fakulty pedagogické (FPE) Západočeské univerzity v Plzni pomohou ukrajinským rodinám s péčí a výukou jejich dětí. Databáze čítá velké množství dobrovolníků a nadále se rozšiřuje. Do západočeské metropole už...

„Válka na Ukrajině otřásla celou naší společností a já jsem nesmírně vděčný, že studenti hledají cesty, jak pomoci. Podpora prostřednictvím neziskových organizací je velmi důležitá, zároveň má ale velký význam, aby se každý snažil být užitečný i ve svém nejbližším okolí. Dohodli jsme se proto, že založíme transparentní účet ZČU, kam půjdou prostředky určené primárně na pomoc našim studentům z válkou zasažených zemí,“ dodává rektor ZČU Miroslav Holeček.  

Ukrajině chtějí pomoci také studenti a pedagogové Fakulty designu a umění. Napříč ateliéry tak domluvili výstavu autorských děl, která potrvá až do 27. března. O tři dny později pak fakulta zahájí on-line prodej děl, který bude formou aukce na facebookovém profilu fakulty.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Západočeská univerzita v Plzni

Štítky Západočeská univerzita v Plzni, podpora Ukrajiny, benefiční akce, Sutnarka, fakulta pedagogická, Ukrajina, Člověk v tísni, ruská invaze na Ukrajinu, František Zeman, Miroslav Holeček, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Plzeňští studenti připravují benefiční akci na podporu Ukrajiny  |  Vzdělání  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.