čtvrtek 27. ledna 2022 Ingrid

Unikátní vánoční strom plovoucí uprostřed Borské přehrady rozsvítil dnes centrální plzeňský obvod

, aktualizováno 1. prosince 2021, 18:00

Naprosto originální a unikátní vánoční strom plovoucí na hladině uprostřed Borské přehrady v Plzni se rozsvítil dnes v 17.00 hodin. Světelná instalace na vodě, které vévodí čtyřmetrový vánoční strom je jedinou svého druhu v Plzni a zřejmě i v celém širokém okolí. Vedení centrálního městského obvodu Plzeň 3 se inspirovalo tímto druhem vánoční výzdoby v zahraničí. Zářící plovoucí vánoční strom bude krásně vidět i ze silničního přivaděče.

„Plovoucí světelnou instalaci jsem poprvé viděl na jezeře v Rakousku. Když jsme se letos rozhodovali, jak bychom mohli vánoční výzdobu vylepšit, napadlo nás nechat instalovat něco podobného na hladině Borské přehrady. V současné době, kdy jsou omezené akce a zakázané vánoční trhy, jsem moc rád, že se nám podařilo nápad s plovoucím vánočním stromem zrealizovat,“ říká starosta centrálního městského obvodu David Procházka (ANO).

Ozdobení čtyřmetrové konstrukce stromu a připojení k elektřině zajistili pracovníci Plzeňských městských dopravních podniků. Stromek zdobí osm metrů světelného řetězu, girlandy a LED světelné hvězdy. Jako ponton pro konstrukci stromku se využilo staré molo, které původně sloužilo v půjčovně loděk v areálu ŠKODALAND. Molo se přeskládalo do tvaru kříže a na něj byl pak umístěn strom. Dostat strom na vodu a ukotvit jej na hladině, to byl pak úkol pro Vodní záchrannou službu. Záchranáři strom instalovali uprostřed přehrady v mohutné sněhové vánici. 

Stovky lidí si nenechaly ujít rozsvícení vánočního stromu v Plzni, i když akci město oficiálně zrušilo

Na pozadí smutně potemnělých a uzavřených stánků Adventního trhu se před zraky asi 500 lidí rozsvítil dnes večer vánoční strom na plzeňském náměstí Republiky. I když město slavnostní rozsvícení stromu oficiálně zrušilo, akci si místní rozhodně...

„Jsem moc rád, že se další zajímavá instalace vánočního stromu podařila právě v areálu ŠKODALAND. Strom bude jistě zářit široko daleko a pevně věřím, že udělá radost nejen Plzeňanům, ale i přijíždějícím návštěvníkům,“ doplňuje místostarosta Petr Baloun.

Slavnostní rozsvícení plovoucího stromu se uskuteční dnes v 17:00 hodin a svítit bude až do svátku Tří králů. Strom si bude možné prohlédnout jak z areálu ŠKODALAND, tak z hráze nebo ze stezky vedoucí kolem přehrady. ŠKODALAND je v období od listopadu do února otevřen v čase 10:00 až 18:00 hodin.

Hodnocení článku je 82 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MO Plzeň 3

Štítky vánoční strom, vánoční výzdoba, strom na vodě, plovoucí vánoční strom, Borská přehrada, MO Plzeň 3, centrální obvod, David Procházka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.