čtvrtek 27. ledna 2022 Ingrid

Plzeňská městská část Doubravka rozsvítila vánoční strom, ledové sochy jsou k vidění do úterý

PR článek

Také městský obvod Plzeň 4 už rozsvítil vánoční strom v Habrmannově parku, který obklopilo celkem šest ledových soch s vánočními motivy. Akce, která se setkala s velkým zájmem z řad veřejnosti, se uskutečnila bez plánovaného ohňostroje, vánočních trhů a vystoupení Plzeňského dětského sboru. Ledové sochy v Harbmannově parku mohou lidé spatřit až do úterý.

Nechtěli jsme akci rušit, naopak jsme se snažili ji maximálně upravit tak, aby odpovídala vládním proticovidovým opatřením a zároveň si zachovala svůj tradiční vánoční ráz. Posílili jsme proto počet ledových soch, které jsou v Habrmannově parku stále k vidění, zachovali jsme reprodukovanou vánoční hudbu a samozřejmě jsme s předstihem rozsvítili náš krásný vánoční strom. Věřím, že akce především naše nejmenší občánky potěšila,“ říká starosta čtvrtého obvodu Tomáš Soukup (ANO).

Habrmannův park letos zdobí necelých deset metrů vysoká jedle ojíněná, kterou obvodu věnovala společnost Lidl. Zaměstnanci úřadu ji rozsvítili již v sobotu v poledne. Vánoční atmosféru v sobotní večer dotvářely reprodukované vánoční koledy, pomyslnou třešničkou na dortu byla instalace ledových soch. Nechyběly mezi nimi ani hlavní postavy z animované pohádky Ledové království, královna Elsa a sněhulák Olaf, nebo obří ledové křeslo, na které se každý může posadit.

Mnoho lidí se nás ptalo, zda budou sochy k vidění i v neděli nebo po víkendu. Pro velký zájem jsme se je proto rozhodli ponechat v parku až do úterý. Rozsvíceny budou každý den od 16 do 21 hodin. Věřím, že jsme tak lidem alespoň částečně nahradili zrušený program. Pro ohňostroj a vystoupení dětského pěveckého sboru budeme hledat jiný vhodný termín,“ říká místostarosta Zdeněk Mádr (ODS).

Ledové sochy do Habrmannova parku dodala společnost Ice Factory, která původně měla připravenou show pro diváky, kdy by jednu ze soch vyřezala přímo na místě. Také show ale nakonec musela být zrušena s ohledem na vládou přijatá proticovidová opatření a stále zhoršující se epidemiologickou situaci. Podle jednatele společnosti Lukáše Touška ledové sochy v počasí kolem nuly vydrží i několik dnů, záleží však i na tom, jak se návštěvníci k sochám chovají. Místo průběžně monitoruje městská policie.

„Záleží i na umístění soch a na tom, zda na ně návštěvníci sahají. Uvidíme, jak sochy budou po víkendu vypadat, v případně nutnosti bychom se pokusili o jejich renovaci. Na menší ledovou sochu spotřebujeme dva kubíky vody, na velké ledové křeslo padly čtyři kubíky vody,“ uvádí Lukáš Toušek.

Ohodnoť článek

Foto Zdeněk Vaiz

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky MO Plzeň 4, vánoční strom, rozsvícení vánočního stromu, Doubravka, ledové sochy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.