Počasí dnes2 °C, zítra-2 °C
Čtvrtek 7. prosince 2023  |  Svátek má Ambrož
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Vydejte se do plzeňského podzemí jen za svitu baterek. Poodhalíte tajemství labyrintu chodeb, sklepů a studní

PR článek

Pokud máte pro strach uděláno vydejte se do plzeňského podzemí jen za svitu baterek! Průvodce vám poodhalí tajemství labyrintu chodeb, sklepů a studní, který byl pod městem Plzní budován od 14. století, a když nebudete zlobit, vyvede vás i ven.

Navíc objevíte další autentičtější část celé podzemní chodby, kterou navštívíte pouze během prohlídek za tmy. Během prohlídky poznáte život pod městem a odhalíte tajemství reálných nálezů a zákoutí, které podzemí skrývá. Dozvíte se, jak podzemí vznikalo, a poznáte rozmanitost jeho využití. Speciální prohlídky vás zavedou i do běžně nepřístupné části podzemní chodby. Díky exponátům a vystaveným nálezům proniknete i do historie města a každodenního života středověkých obyvatel města Plzně.

Prohlídkový okruh podzemím prochází v hloubce 9 až 12 metrů pod historickým centrem města Plzně. Prohlídky za svitu baterek probíhají každý den od 25. září až do 1. října, vždy od 17 a 18 hodin. Vstupenky si můžete rezervovat na tomto webovém odkazu ZDE.  

Plzeňské historické podzemí je s délkou 13 km jedním z největších komplexů podzemních prostor u nás. Veřejnosti se otevřelo před více než 35 lety po pečlivých archeologických výzkumech a náročné obnově, která vyzdvihla staletou historii sahající až k počátkům města. Přístupné je z původního právovárečného domu z 15. století, ve kterém dnes sídlí unikátní Pivovarské muzeum. Podzemní prostory dříve sloužily k výrobě piva, skladování potravin, ale také jako obranný systém během dob nepokojů.  

Ohodnoť článek

Štítky Plzeňské podzemí, nepřístupná chodba, exkurze s baterkou, soutěž o vstupenky, prohlídka podzemí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Vydejte se do plzeňského podzemí jen za svitu baterek. Poodhalíte tajemství labyrintu chodeb, sklepů a studní  |  Společnost  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.