Místopředsedou ČSSD se stal na mimořádném stranickém on-line sjezdu plzeňský lékař a politik Robin Šín. Ten byl také lídrem krajské kandidátky ČSSD v Plzeňském kraji pro letošní podzimní sněmovní volby. Sociální demokraté si zvolili také nového stranického předsedu, nástupcem Jana Hamáčka, pod jehož vedením ČSSD v nedávných volbách naprosto propadla, se stal starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda.
Nový místopředseda ČSSD Robin Šín je nejen lékařem záchranné služby, pedagogem, ale působí i ve fakultní nemocnici a je krajským koordinátorem očkování. „Po delší komunikaci a diskuzích jsem přijal nabídku Michala Šmardy na kandidaturu na místopředsedu v jeho týmu. Moc si vážím výrazné podpory delegátů. Beru to jako velký závazek. Musíme společně zachránit moderní levici, kterou lidé potřebují. Právě začínáme. Chtěl bych se věnovat novému vybudování odborných komisí, napravit komunikaci s regiony a řešení zdravotnických otázek,“ komentoval své zvolení Robin Šín.
Řadovými místopředsedy ČSSD zvolili delegáti mimořádného sjezdu vedle Šína také starostu Brna-Líšně Břetislava Štefana, hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka a někdejší místopředsedkyni Mladých sociálních demokratů Danielu Ostrou. Pětice kandidátů uspěla už v prvním kole tajné volby.
Ke zvolení bylo potřeba získat 113 delegátských hlasů. Ostrá jich dostala 152, Šín 140, Netolický 138, Petříček 135 a Štefan 127. Šín, Netolický, Petříček a Štefan měli už před volbou výslovnou podporu nového předsedy sociální demokracie Michala Šmardy. V souladu s jeho přáním před tím delegáti zvolili statutárním místopředsedou strany bohumínského místostarostu Igora Bruzla. O zvolení řadovými místopředsedy se ucházelo 14 sociálních demokratů. Protože on-line hlasovací systém umožňoval výběr jen z deseti kandidátů, delegáti nejprve museli počet adeptů zúžit v orientačních hlasováních.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.