Počasí dnes29 °C, zítra23 °C
Pátek 21. června 2024  |  Svátek má Alois
Bez reklam

O post senátora za Plzeň město vyráží do boje jen šest kandidátů

Do podzimního boje o křeslo senátora za obvod číslo 9 Plzeň - město se přihlásilo šest lidí, kteří v termínu podali na plzeňský magistrát své kandidátky. Informoval o tom bez dalších podrobností vedoucí magistrátního odboru správních činností Roman Matoušek. Při senátních volbách před šesti lety šlo do prvního kola voleb osm kandidátů.

Senátorský mandát bude obhajovat Lumír Aschenbrenner z ODS. Šedesátiletého dlouholetého starostu plzeňského obvodu Slovany nominovala Koalice pro Plzeň, kterou tvoří ODS, Koruna Česká, TOP 09, KDU-ČSL a Agrární demokratická strana. Piráti vyslali do boje o Senát v Plzni pětačtyřicetiletého živnostníka a člena zastupitelstva Plzně a třetího městského obvodu Daniela Kůse. ČSSD nominovala neonatologa a zástupce primářky novorozeneckého oddělení Mulačovy nemocnice Jiřího Lišku.

Komunisté nominovali šestačtyřicetiletého servisního technika Václava Heřmana, který je zastupitelem plzeňského prvního městského obvodu. STAN si za kandidáta vybrali pětašedesátiletého bývalého vojáka, lékaře a bývalého velitele 6. polní nemocnice Jindřicha Sittu. Za SPD bude do Senátu kandidovat pětašedesátiletý geodet a geolog Oldrich Fencl. ANO se letos rozhodlo, že kandidáta do senátních voleb nepošle.

Senátní obvod Plzeň-město měl dosud nového senátora po každých volbách. V letech 1996 až 2002 byl senátorem Bohumil Kulhánek z ODS, následoval Richard Sequens za US-DEU, Jiří Bis z ČSSD a nyní Aschenbrenner z ODS, který kandidoval v koalici s Korunou českou. V druhém kole v roce 2014 Aschenbrenner porazil tehdy čerstvého ředitele plzeňské fakultní nemocnice Václava Šimánka z ČSSD.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Senát ČR

Štítky Senát, volby, okrsek Plzeň město, senátoři, Plzeň, Volby do Senátu Parlamentu České republiky, ODS, Roman Matoušek, Lumír Aschenbrenner, ČSSD, Senát Parlamentu ČR, TOP 09, KDU-ČSL, Agrární demokratická strana

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

O post senátora za Plzeň město vyráží do boje jen šest kandidátů  |  Politika  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.