středa 12. srpna 2020 Klára

Pendleři musí každý den při přejezdu hranice doložit nové potvrzení od zaměstnavatele

Pouze s vyplněným formulářem od zaměstnavatelů doplněným navíc i každodenním razítkem budou smět přejíždět pendleři přes hranice. Důvodem k tomuto opatření je fakt, že se objevila falešná potvrzení. Novináře o tom informoval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

O změně dosavadního postupu rozhodla ve čtvrtek vláda. Impulzem byly informace, že režim, který dovoluje zemi opustit v době opatření proti epidemii koronaviru, někteří lidé zneužívají. Nově tak přes hranice nebude vpuštěn nikdo, kdo kromě potvrzení nebude mít knížku přeshraničního pracovníka. „To bude list s razítky o každodenním přechodu hranic. Na základě takto nasbíraných údajů se ukáže, kdo za hranice skutečně jezdí za prací,“ uvedl ministr Jan Hamáček.

Vláda v neděli v noci zakázala s účinností od půlnoci na pondělí do 24. března 06:00 kvůli dalšímu šíření koronaviru volný pohyb lidí po celé zemi. Zákaz volného pohybu se nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení. Stát také zakázal až na výjimky, například kamionovou dopravu, překračování hranic.

Takzvaným pendlerům dal výjimku, mohou zajíždět až sto kilometrů od hranic. Ve středu vláda rozhodla o zdravotních prohlídkách na hranicích.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky vláda, koronavirus, pendleři, hranice, povolení, Jan Hamáček

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.