pátek 14. srpna 2020 Alan

Divadelní léto reprízuje Cyrana, přidalo představení

Úspěšnou inscenaci Švanda dudák vystřídá od soboty 20. července na plzeňském festivalu Divadelní léto inscenace Cyrano s Michalem Dlouhým v titulní roli. V režii Ivana Řezáče měla premiéru v loňském roce a stala se jednou z nejúspěšnějších ve dvanáctileté historii festivalu. Organizátoři se proto rozhodli k původně ohlášeným šesti reprízám přidat na pátek 26. července sedmé představení. Vstupenky jsou k dostání prostřednictvím sítě GoOut nebo na místě U Ježíška.

Cyrano se loni hrál v Proluce. Letos je festivalová scéna postavena na prostranství U Ježíška, reprízu hry tedy uvidí diváci v novém prostředí. Roxanu ztvární Andrea Mohylová, Kristiána Miloslav Tichý. Kamil Halbich se objeví v roli Le Breta, Jiří Maryško zahraje Raguenaua.

Doprovodné akce festivalu Open Air Slam se uskuteční v úterý 16. července a Improzápas ve čtvrtek 18. července.

Divadelní léto pod plzeňským nebem patří s téměř 9000 diváky k největším open air divadelním akcím v republice. Scéna s hledištěm, které v posledních letech pojme na 500 diváků, vyrůstá každý rok v jiném prostoru. Od roku 2008 festival připravuje vždy jednu původní inscenaci, kterou zasazuje do kulis širšího centra města. Za dobu existence Divadelního léta se na plzeňské letní scéně vystřídala řada hvězdných tváří, mimo jiné Viktor Limr (Don Juan 2008), Jan Zadražil (Revizor 2009), Martin Hofmann (Král jelenem 2010), Roman Zach (Lhář 2014), Pavel Batěk (Prokletí rodu Baskervillů 2015) nebo Kamil Halbich (Don Quijote 2016).

Vstupenky na 12. ročník festivalu se prodávají prostřednictvím sítě GoOut. Ceny vstupenek na inscenace hlavního programu Švanda dudák a Cyrano se pohybují od 250 do 550 korun, na doprovodný program pak od 100 do 550 korun. 

Autoři | Foto M. Chaloupka

Štítky Plzeň, divadlo, Cyrano

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.