středa 12. srpna 2020 Klára

Skupina Lucie roztančila plný amfiteátr v Plzni

Zaplněný amfiteátr v Plzni - Lochotíně ve čtvrtek večer po tříleté přestávce opět roztančila skupina Lucie. Naposledy tu hrála v červnu 2016, kdy zahajovala své česko-slovenské turné ke 30 letům kapely. Tentokrát tu odehrála jediný letošní open-air koncert k aktuálnímu turné EvoLucie, které pokračuje v listopadu vystoupeními v deseti sportovních halách po celé ČR.

Začátek vystoupení měl desetiminutové zpoždění. Nad Plzní se totiž asi půl hodiny předtím přehnala bouře a prudký přívalový déšť, který tisíce lidí zmáčel. Někteří fanoušci ještě před koncertem odešli. "Je to náš jubilejní desátý koncert v Plzni a 33 let (existence kapely). Děkujeme, že jste nezdrhli," ocenil výdrž diváků i v nepříznivém počasí zpěvák a bubeník David Koller. Déšť v okolí amfiteátru i na řadě silnic v Plzni vytvořil hluboké vodní laguny.

Od prvních tónů písničky Šrouby do hlavy z alba "Lucie" z roku 1990 se mnohatisícový dav v největším přírodním amfiteátru v Česku dal do pohybu. Skupina ještě před koncertem slibovala, že sedmnáctitisícovou kapacitu amfiteátru zaplní. Do rytmu se vlnili, tančili a skandovali teenageři i starší fanoušci. Amfiteátr sborově zpíval většinu písní, i když část publika mohla dobu největší slávy kapely pamatovat jen stěží. Koller při písničce Oheň zmínil politickou situaci a pozval lidi na víkendovou demonstraci za nezávislost justice a lepší vládu na do Prahy na Letnou.

Před Lucií vystoupily dvě předkapely - mikulovské cimbálové trio Cimbalband a punková legenda Plexis, která byla hostem prvního oficiálního československého turné kapely v roce 1990. Lucie do dvouhodinového playlistu s víc než dvacítkou skladeb zařadila největší hity z celé své dosavadní tvorby. Zahrála také písničky z loňského alba EvoLucie, které vydala po šestnáctileté pauze. S doprovodnými vizuálními efekty na obří LCD stěně zazněla například skladba Nejlepší, kterou znám, která získala ocenění Akademie populární hudby Anděl. Z poslední desky slyšel amfiteátr také třeba písničky Takhle tě mám rád, Sex 3, Než tě rozkradou nebo Burning Man.

Lucie v lochotínském amfiteátru vystoupila poprvé v roce 1995, tehdy pro 24.000 lidí. "Byl to největší koncert v době, kdy jsme přestali jezdit kulturáky. Zážitek byl tak intenzivní, že se z Lochotína stalo naše oblíbené koncertní místo," vzpomněl kytarista, zpěvák, skladatel a textař Robert Kodym. Lucie, hrající víc než 30 let ve složení David Koller, Robert Kodym, P. B. Ch. a Michal Dvořák, prodala přes milion hudebních nosičů.

Štítky ČR, pop, hudba, Lucie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.