sobota 8. srpna 2020 Soběslav

Filmová přehlídka TADY VARY přilákala do kin přes 36 tisíc diváků

Letošní ročník byl tak trochu jiný, kvůli koronaviru museli pořadatelé klasické pojetí festivalu posunou o celý rok. O snímky fanoušci filmu nepřišli, festival naopak zavítal do kin po celé republice, ta navštívilo celkem 36 645 diváků.

Klasický festival nahradila filmová přehlídka TADY VARY. Tu tvořilo celkem 16 snímků se kterými se i původně počítalo pro velký festival. Celkem se do projektu zapojilo 96 kin po celé zemi. 

„Rád bych poděkoval všem kinařům, kteří se k naší přehlídce připojili za skvělou spolupráci.  Objeli jsme s festivalovým týmem několik desítek míst po celé republice a setkali se příznivými ohlasy jak kinařů, tak publika. Děkuji všem divákům, kteří na filmy přehlídky TADY VARY přišli, a doufám, že se příští rok společně potkáme v Karlových Varech,“ uvedl prezident MFF KV Jiří Bartoška.

Největšího diváckého úspěchu se jednoznačně dočkal hudební dokument Meky, věnovaný Miroslavu Žbirkovi. Tento snímek, stejně jako zahajovací film „Než skončí léto“ by měl být nadále v kinech k vidění. Až do konce měsíce bude také stále možnost navštívit i film Proxima s herečkou Evou Green v roli astronautky.

Filmy i rozhovory s tvůrci

Přehlídka TADY VARY nabídla vedle filmových projekcí také živě streamované rozhovory s tvůrci a besedy s filmaři. Ty se současně promítali do všech kin zapojených do tohoto projektu.

54 ½ ročník Mezinárodního filmového festivalu je u konce. Ten další (a snad už klasický) se odehraje od 2. do 10. července 2021.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Film Servis Festival Karlovy Vary

Štítky kino, filmový festival, KVIFF, Karlovy Vary, Tady Vary, Bartoška

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.