pondělí 10. srpna 2020 Vavřinec

Divadlo J. K. Tyla otevírá pokladny, hrát se ale jen tak nezačne. Ruší se i Noc s operou

Ani možnost pořádání kulturních akcí do 100 účastníků nedovolují Divadlu J. K. Tyla otevřít. Dodržení přísných podmínek by pro divadlo byla vyšší zátěž než ho nechat zavřené. Vzhledem k současné situaci byl také zrušen šestý ročník projektu Noc s operou.

Přestože bylo povoleno od 11. května 2020 pořádat kulturní akce do 100 účastníků, podmínky, které musejí být splněny, nedovolují Divadlu J. K. Tyla otevřít a přivítat diváky. „Hrát jen pro omezený počet diváků by byla pro divadlo větší ekonomická zátěž, než ho nechat zavřené. Malá scéna má sice kapacitu 120 míst, pokud bychom ale měli dodržet všechny podmínky ohledně rozestupů, mohli bychom hrát maximálně pro 48 diváků, u některých představení dokonce jen pro 32 diváků, což je v situaci, kdy potřebujeme odehrát zejména již prodaná představení, technicky a ekonomicky nevhodné řešení. Tržby z takového představení nepokryjí přímé náklady na odehrání inscenace a zajištění adekvátních hygienických podmínek,“ vysvětluje ředitel divadla Martin Otava.

Vzhledem k současné situaci byl také zrušen šestý ročník stěžejního projektu plzeňského divadla Noc s operou, jehož původní termín byl naplánován na 26. června 2020. Letos se mělo prostředí lochotínského amfiteátru rozeznít slavnou Verdiho operou Macbeth v režijním pojetí Tomáše Ondřeje Pilaře . „Diváci o tento slavný titul nepřijdou, plánujeme ho uvést v dalším ročníku,“ slibuje Martin Otava.

Představení až v srpnu 

Pokladna předprodeje ve Velkém divadle se opět otevřela veřejnosti za zpřísněných hygienických opatření toto pondělí. Diváci, kteří měli zakoupené vstupenky na březnové či dubnové reprízy, se mohou v pokladně nebo na webových stránkách divadla informovat o tom, zda neodehrané představení bylo s konečnou platností zrušeno, nebo se odehraje v náhradním termínu. „Pro náhradní termíny jsme využili nestandardně i měsíc srpen,“ informuje Martin Otava, „ovšem pokud nebudeme moci z nařízení vlády srpnové termíny odehrát, budou tyto reprízy zrušeny. Bohužel v našem programu již není kapacita pro žádné změny.“

Abonentům budou informace o změnách v termínech či titulech předány prostřednictvím kontaktů, které uvedli při koupi předplatného. Se změnami se mohou seznámit také na webových stránkách divadla v kategorii předplatného nebo v pokladně předprodeje. Divadlo však prosí, aby diváci využívali ke komunikaci především e-mail.

Vstupenky mohou diváci vracet v místě nákupu nejpozději do 30. června 2020, vstupenky na Noc s operou pak od 18. května 2020 do 30. června 2020, peníze budou vyplaceny v hotovosti, nebo vráceny zpět na účet platební kartou. Hodnota vstupenky může být také vrácena formou dárkového poukazu, který bude následně možné využít k zakoupení libovolné vstupenky na představení z produkce DJKT až do konce následující sezóny, tedy do 30. června 2021. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto djkt.eu

Štítky DJKT, opera, dirigent, Martin Otava, vstupenky, představení, divadlo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.