středa 20. ledna 2021 Ilona

Řidiči pozor, silnice v kraji mohou nadále namrzat, někde je navátý sníh

Silnice v Plzeňském kraji mohou nadále místy namrzat, v některých úsecích se na nich tvoří kvůli silnému větru závěje nebo sněhové jazyky. Rizikové úseky jsou zejména na severním a jižním Plzeňsku, nebo na Tachovsku. Od rána je stále kvůli vyproštění havarovaného kamionu a přeložení nákladu uzavřená silnice první třídy u Babylonu na Domažlicku na hlavním tahu k hraničnímu přechodu Folmava. Kvůli závějím museli dnes odpoledne policisté a silničáři uzavřít silnici z Postřekova do Klenčí pod Čerchovem na Domažlicku.

„Komunikace druhé třídy mezi obcemi Klenčí pod Čerchovem a Postřekovem bude z důvodu neprůjezdnosti kvůli závějím uzavřena do zítra (čtvrtka), kdy bude dle informací správy a údržby silnic použita k odstranění sněhu těžká technika," uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Kvůli vyproštění havarovaného kamionu a nákladu nedaleko Babylonu je dnes celý den v obou směrech uzavřen asi čtrnáctikilometrový úsek frekventované silnice do Německa od kruhového objezdu v Draženově po přechod Folmava. Uzavírka měla končit po poledni, ale vyproštění kamionu se zkomplikovalo a podle Jirouškové potrvá ještě minimálně několik hodin. Provoz je sveden na objízdné trasy.

„Sedmapadesátiletý řidič nákladního automobilu s návěsem nepřizpůsobil rychlost zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možné předvídat. Při projíždění rovného úseku dostal na zasněžené vozovce s vozidlem smyk, vjel na pravou krajnici a poté sjel do silničního příkopu, kde se i snávěsem se otočil na pravý bok a narazil do tří vzrostlých stromů," tak popsala nehodu policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Z nehody si řidič odnesl lehká zranění se kterými putoval na ošetření do Domažlické nemocnice. Celkové škody na vozidle, návěsu a nákladu jsou přes 850 tisíc korun. 

Na zasněžené vozovce se dostala do smyku také devětašedesátiletá řidička osobního vozu, která jela od Domažlic směrem na Kdyni. I ona nepřizpůsobila rychlost vozidla, na rovném úseku dostala smyk a skončila v silničním příkopu.

Silnice v kraji jsou většinou mokré po solení, místy je na nich rozbředlá vrstva sněhu, ve vyšších polohách je sníh uježděný. Tvorba sněhových jazyků a závějí hrozí zejména na severním a jižním Plzeňsku, nebo na Tachovsku. Navátý sníh může být místy i na dálnici D5. S námrazami musí počítat zejména řidiči v okolí šumavské Gerlovy Hutě.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto PČR

Štítky nehoda, nehoda na dálnici, sníh na silnici, uzavřená silnice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.