úterý 11. srpna 2020 Zuzana

Nová páka na podvodníky, policejní vůz sám podle SPZ pozná, zda není auto kradené

Auto disponuje nejnovější technikou, například radarem, který během měření rychlosti dodá policistům veškeré informace o vozidle. Ti tak hned poznají, zda není auto kradené nebo zda nemá propadlou technickou.

Nový systém se jmenuje Ramer 10 C, ten dokáže rozpoznat registrační značky, díky tomu dokáže nahlédnout do registru vozidel a zobrazit tak nejen typ vozu, ale také platnost technické prohlídky. Tímto chytrým radarem teď disponují plzeňští městští strážníci.

„Městská policie Plzeň prioritně měří rychlost vozidel na úsecích s častou nehodovostí, v místech, kde dochází obvykle k překračování povolené rychlosti a také v blízkosti plzeňských základních a mateřských škol,“ vysvětlil radní o oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký.

Seznam měřených míst je pravidelně zveřejňován na webových stánkách: mpplzen.cz.  V Plzni na několika místech probíhá i úsekové měření. Prvním místem, kde bylo spuštěno byla před pěti lety Plaská ulice v Bolevci. O tři roky později později přibyla další místa v ulici Folmavská a Koterovská.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto MP Plzeň

Štítky Policie, doprava, rychlost, SPZ, technická, Městská policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.