pátek 3. července 2020 Radomír

Lidé berou vlak do Chorvatska útokem. Za několik hodin vykoupili tisíce jízdenek

RegioJet včera večer spustil prodej jízdenek na vlakové spoje z České republiky a Slovenska do chorvatské Rijeky včetně návazných autobusů do asi třiceti destinací na chorvatském pobřeží. Ceny jízdenek jsou výjimečně nízké a zájem cestujících enormní.

Sezení za 590, lehátko za 790 korun

Za jednosměrnou jízdenku z Prahy do Chorvatska včetně rezervace a všech služeb zaplatí cetustující ve voze se sedačkami cenu od 590 korun, za lehátko ve spacím voze pak cenu od 790 korun. „Ještě nikdy nebyly ceny jízdenek do Chorvatska tak levné a cestování tak pohodlné jako v letošním roce. Chceme, aby naše ceny byly nastaveny tak, aby si cestu k moři do Chorvatska mohl dovolit skutečně každý,“ uvedla ředitelka vlakové dopravy RegioJet Ivana Kašická.

Cestujícím je cestou k dospozici káva, drobná snídaně, připojení k internetu nebo zábavnímu portálu zdarma a využití dalších palubních služeb. Cestující si budou moci ještě před odjezdem objednat přes internet občerstvení, které jim palubní personál nachystá při odjezdu spoje. Během cesty si budou moci objednat nápoje a další drobné občerstvení. Ráno před příjezdem do cílové stanice bude cestujícím zdarma podána káva s drobnou snídaní. Souprava vlaku bude mít až 12 vozů s kapacitou 560 míst. Na provozu vlakových spojů spolupracuje RegioJet s Chorvatskými železnicemi HŽ, Slovinskými železnicemi SŽ a maďarskou společnosti Continental Railway Solution.

Obrovský zájem vzbudil plán českého dopravce RegioJet otevřít na léto přímou vlakovou linku z Prahy do chorvatské Rijeky. Nyní dopravce oznámil i cenu a pro české dovolenkáře je to rozhodně dobrá zpráva. Jízdenka k moři totiž začíná už na šesti...

Zájem o jízdenky je obrovský

Zájem o jízdenky je obrovský. Tak silnou poptávku RegioJet v rezervačním systému u spouštění žádného jiného spoje nikdy nezaznamenal. „Včera v šest hodin večer jsme spustili prodej a za první hodiny jsme prodali 4 tisíce jízdenek," vysvětlil mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. „Zájem je opravdu obrovský. V příštím týdnu budeme jednat o tom, zda budeme spoje posilovat,“ podotkl mluvčí. Vlaky RegioJet budou jezdit od úterý 30. června do soboty 26. září třikrát týdně z Prahy, Pardubic, Brna, Břeclavi a Bratislavy s odjezdy z Česka / Slovenska v úterý, pátek a neděli a z Rijeky a Lublaně pak ve středu, sobotu a pondělí. Vlak pojede jako noční spoj.

V Rijece budou mít cestující k dispozici návazné autobusové spoje RegioJet, které je zavezou až do destinací jejich pobytu na chorvatské riviéře a to za jednotnou cenu 200 nebo 300 Kč podle vzdálenosti. Přestup bude garantován a autobusové spoje bude možné využít například do těchto míst: Opatja, Rabac, Medulin, Pula, Rovinj, Poreč, Novigrad, Malinska, Šilo, Vrbnik, Krk, Baška, Crikvenica, Novi Vinodolski, Zadar, Sukošan, Biograd, Pakoštane, Omiš, Brela, Baška Voda, Makarska, Podgora, Podaca, Gradac, Šibenik, Primošten, Trogir a Split.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Facebook / RegioJet

Štítky vlak, spoj, Chorvatsko, RegioJet, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.