pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

ŘSD zahájí v Plzni opravu magistrály vedoucí od Prazdroje až k Plaze

Motoristé pozor! V Plzni začne od pondělí oprava části magistrály procházející centrem města. Jde o 1,3 kilometru dlouhý úsek silnice první třídy I/26 od mostu u Prazdroje k parkovacímu domu u obchodního centra Plaza, tedy mezi ulicemi Tyršova a Jízdecká. Akce potrvá až do 15. listopadu a po celou dobu bude možné projíždět v obou směrech. Oprava přijde na zhruba 42 milionů Kč.

Čtyřproudá silnice, kde denně projedou v obou směrech desetitisíce vozidel, je ve špatném stavu. Půjde o celoplošnou povrchovou opravu od mostu přes Radbuzu po křižovatku s I/20 - Palackého náměstí. "Součástí jsou plochy křižovatek a autobusových zastávek Na Rychtářce u parkovacího domu," uvedl Zděněk Kuťák, ředitel plzeňské oblasti Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD). Opraví se i dělicí pásy a svodidla.

Stavba je rozdělená do etap. V první fázi do poloviny prázdnin budou prováděny práce od Rychtářky po křižovatku na Palackého náměstí. "Budou vždy na jednom jízdním pruhu v každém směru, doprava bude vedena po zbývajícím volném pruhu," řekl Kuťák.

Do konce letních prázdnin se pak předpokládá dokončení opravy pravého jízdního pásu od mostu přes Radbuzu po začátek řadících pruhů křižovatky Na Rychtářce s Truhlářskou ulicí. Závěrečnou fází budou plochy křižovatky Na Rychtářce a navazující zastávky. "Pracovat se bude po pásech, doprava bude převáděna přes střed na volný pás s obousměrným provozem jedním pruhem pro každý směr jízdy," uvedl Kuťák. Levé odbočení do centra nebude možné, na jeden měsíc bude uzavřeno propojení se sady 5. května. Zruší se zastávka Na Rychtářce, autobus bude projíždět.

V Plzni začnou v pondělí ještě dvě akce, které omezí provoz. Týden potrvá podle policejní mluvčí Veroniky Hokrové oprava výtluků v Husově ulici poblíž centra. Zákaz vjezdu bude od křižovatky s Klatovskou ulicí k ulici Kardinála Berana. Deset dní bude kvůli pokládce kanalizace částečné uzavřená ulice K Sinoru ve Lhotě. Objízdná trasa povede po místních komunikacích. Autobusy oběma ulicemi projedou.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři

Štítky doprava, rekonstrukce silnice, magistrála, ŘSD

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.