čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Kamion ukrýval 27 nelegálních migrantů, řidič se je snažil dostat přes Rozvadov

Kromě nákladu vezl řidič kamionu se zahraniční registrační značkou i 27 cizinců, kteří neměli oprávnění k pobytu. Odhalila je společná kontrola plzeňské cizinecké policie a jejich německých kolegů.

V České republice bylo podle policejních informací od začátku roku zadrženo 31 převaděčů a 2000 migrantů. 

Policisté se v rámci kontrol zaměřili na nelegální tranzitní migraci a odhalování osob ukrytých ve vozidlech. Jejich načasování bylo dokonalé. Kolem půl dvanácté v noci zastavili cizinečtí policisté nákladní auto se zahraniční registrační značkou. Za volantem seděl třiapadesátiletý cizinec.

„Hlídka provedla pobytovou kontrolu posádky vozidla a následně i kontrolu nákladního auta.  Při tom policisté zjistili, že se v nákladovém prostoru nachází 27 osob bez oprávnění k pobytu. V souvislosti s tím byly osoby zajištěny a eskortovány k dalším úkonům,“ sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Řidiče následně zadrželi tachovští kriminalisté a zahájili vůči němu trestní stíhání za přečin organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. „Případem se nadále zabývají kolegové z odboru obecné kriminality plzeňského krajského ředitelství,“ dodala Jiroušková.

Hodnocení článku je 98 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky cizinecká policie, kontrola kamionu, dálniční přechod, Rozvadov, nelegální mihranti

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.