úterý 6. prosince 2022 Mikuláš

Víkend bude ve znamení tropických teplot, na teploměru naměříme až 37 stupňů

Západní Čechy čekají doslova horké dny. Podle předpovědi meteorologů překročí v sobotu i v neděli teploty hranici 30 stupňů Celsia. V Plzeňském kraji dokonce na neděli předpovídají neuvěřitelných 37 stupňů. Současně s tím varují také hasiči před nebezpečím vzniku požárů. Situace by se mohla zlepšit v pondělí, kdy bude přes naše území přecházet studená fronta.

Výstraha před vysokými teplotami platí pro celé území Plzeňského kraje až do nedělního večera. „Vzhledem k suchému a velmi teplému počasí bude od soboty rozšířena výstraha na vznik a šíření požárů na celé území Česka. V neděli bude vzhledem k velmi vysokým teplotám riziko vyšší zejména v severozápadní polovině Čech, kde bude platit výstraha s vysokým stupněm nebezpečí. V pondělí bude od severozápadu přecházet přes naše území studená fronta, která riziko vzniku požárů částečně sníží,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Vzhledem k vysokým teplotám doporučují meteorologové, aby lidé dbali na dodržování pitného režimu a omezili pobyt na přímém slunci. Ideální je konzumovat neslazené nápoje a vyhnout se konzumaci alkoholu. Podle ČHMÚ hrozí nebezpečí na železnici, kde se mohou vlivem vedra roztáhnout a poškodit kolejnice.

Vlna veder nejspíš pomine už se začátkem pracovního týdne, kdy k nám začne proudit studená fronta, která s sebou přinese přeháňky a bouřky. Teploty se budou pohybovat okolo 26 stupňů Celsia.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky předpověď, počasí, výstraha, ČHMÚ, vedra, tropické teploty

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.