sobota 16. října 2021 Havel

Kluci z nudy malovali po autech, strážníci je přiměli vše umýt

Dlouhou chvíli si krátili dva hoši z Plzně vandalstvím. Po zaparkovaných autech malovali temperovými barvami, a navíc si odnášeli i drobné části z vozů. Jejich jednání nezůstalo bez povšimnutí a přivolaná hlídka městské policie oba mladíky načapala přímo při činu. „Umělci“ se ke všemu přiznali a dali se do úklidu.

Dva znudění hoši se stali trnem v oku obyvatelů Komenského ulice v Plzni na Lochotíně. Nutno dodat, že oprávněně. Mladíci totiž poškodili několik zaparkovaných vozů.  

„Strážníci je vyrušili v okamžiku, kdy malovali temperami na čelní sklo vozidla BMW. Předtím ale ještě zvládli „zkrášlit“ kapotu vedle stojícího Nissanu. Oba nezletilí se ke skutku doznali, navíc přiznali, že z několika vozidel odcizili loga značek aut. Během řešení přišli k oběma pomalovaným autům majitelé a žádali nápravu,“ popsala mluvčí městských strážníků Jana Pužmanová.

Chlapci se bez protestů chopili kbelíku s vodou a barvy z obou aut smyli. Na místě si pak dva záškodníky vyzvedli jejich zákonní zástupci. „Loga značek aut strážníkům hoši vydali a poslouží jako důkazní materiál pro potřeby správního řízení. Teenageři jsou podezřelí ze spáchání majetkového přestupku. Záležitost bude řešit i orgán sociálně právní ochrany dětí,“ dodala mluvčí.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MP Plzeň

Štítky policie, krimi, Plzeň, vandalimus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.