pondělí 29. listopadu 2021 Zina

Senior nezvládl řízení a skončil s autem na střeše, pro spolujezdkyni letěl vrtulník

Ze zatím neznámých důvodů vyjel řidič v obci Prašný Újezd na Rokycansku mimo silnici, narazil do betonového mostku a převrátil vůz na střechu. On i jeho spolujezdkyně skončili v nemocnici. Přes střechu letěl také v pondělí večer pětadvacetiletý mladík, který dostal s autem při předjíždění smyk.

„Řidič narozený v roce 1950 jel v osobním autě značky Peugeot 207 ve směru od Hlohovic na Podmokly v obci Prašný Újezd. Z dosud nezjištěných příčin nezvládl řízení, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde vozidlo narazilo do mostku a skončilo na střeše,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová.

Jeho o dva roky starší spolujezdkyně utrpěla při nehodě středně těžká zranění a do nemocnice ji transportoval vrtulník. Muže převezla do nemocnice sanitka pozemní cestou. Dechová zkouška vyšla u řidiče s negativním výsledkem. Škody odhadují vyšetřovatelé na 85 tisíc korun.

Mladík dostal smyk

Další vážná nehoda se odehrála v úterý krátce před půl desátou hodinou večer. Pětadvacetiletý řidič vozu Seat Leon jel od Stodu směrem na Holýšov. Na rovném úseku se rozhodl předjíždět. Přecenil však své schopnosti, dostal smyk a sjel do silničního příkopu, kde se auto dvakrát převrátilo přes střechu.

„Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče a jeho spolujezdce. Oba byli z místa dopravní nehody odvezeni k ošetření na chirurgické oddělení do Stodské nemocnice. Požití alkoholu u řidiče policisté vyloučili dechovou zkouškou. Na osobním automobilu Seat Leon vznikla škoda 120 tisíc korun.“ Doplnila policistka Dagmar Brožová.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto HZS PK + Policie ČR

Štítky nehoda, doprava, Rokycansko, Stod, Holýšov, senior, záchranáři, policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.