pondělí 29. listopadu 2021 Zina

Část Plzeňského kraje zasáhnou večer silné bouřky, podle meteorologů udeří i v pondělí

Zhruba polovinu kraje potrápí dnes v noci silné bouřky, které přetrvají až do pondělního večera. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle meteorologů může lijáky doprovázet i silný vítr o rychlosti až 70 kilometrů v hodině a krupobití.

Výstraha před silnými bouřkami platí od dnešních 19 hodin do pondělní půlnoci. Ještě v noci na pondělí se budou místy vyskytovat přeháňky, ojediněle i bouřky. Pondělí ráno bude v Plzeňském kraji oblačné, postupně od jihozápadu přijdou opět přeháňky a bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od 23 do 26 °C.

Bouřky mohou doprovázet přívalové deště, kroupy a silný vítr. „Lokálně se očekává ojedinělé rozvodnění malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů a podobně. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty,“ uvedli meteorologové. Pozor by se měli dávat i řidiči.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Pixabay/Wolfgang Zimmel

Štítky počasí, předpověď, výstraha, bouřky, meteorolog, Plzeň, Plzenský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.