neděle 20. června 2021 Květa

Provozovatelé hotelů a kempů v Plzeňském kraji očekávají velmi silnou letní sezonu

Hotely, kempy, města, obce a provozovatelé atrakcí v Plzeňském kraji očekávají letos, stejně jako loni, silnou letní sezonu. Hodně Čechů podle nich kvůli obavám z pandemie i protiepidemických opatření v cizině zůstane opět v ČR a nevydá se na zahraniční dovolenou. Silnou návštěvnost čeká Šumava, Brdy i Český les.

Podle Radovana Sochora, regionálního předsedy Asociace hotelů a restaurací ČR a ředitele Pivního hotelu s lázněmi v Nepomuku, začnou hosté přijíždět hned 24. května, kdy by se měly otevřít ubytovací kapacity. „Loni, když jsme byli zavření tři měsíce, tak byl zájem velký. A teď už je to sedm měsíců, což je opravdu dlouhé. Těší se opravdu všichni. Musí ale být počasí," řekl Sochor. Povinné testy nebudou překážkou. Většina lidí je musí mít v zaměstnání a hodně už je očkovaných.

Silnou návštěvnost očekává stejně jako loni Šumava. Ski&Bike Špičák zahájil v sobotu provoz čtyřsedačkové lanovky k rozhledně. „Hodně natěšení jsou hlavně bikeři," uvedl mluvčí areálu Karel Samec. Jeden z největších bikeparků v ČR loni zažil nejlepší letní sezonu za 15 let. Přijelo meziročně o 44 procent více turistů a bikerů.

Také hotel Fuferna v Sušici, bráně Šumavy, otevře hned. „Už téměř rok jsme vyprodaní. V červnu a září to ale bude horší," předpokládá provozovatel Jan Staněk. Offpark v Sušici, Prášilech a Modravě, který je největším centrem adrenalinových aktivit v kraji, zatím neotevírá kvůli špatnému počasí a také proto, že je navázaný na restaurace a hotely, které se zprovozní až v příštích dnech. „V létě čekáme víc lidí, ale vedlejší sezona duben až červen a září říjen, kdy jezdily firmy, školy a zájmové skupiny, je letos zatím nula," konstatoval manažer Jiří Jeřábek.

V Železné Rudě se připravují na karavany

„Očekáváme velmi silnou letní sezonu. Maximálně se připravujeme," řekl starosta šumavské Železné Rudy Filip Smola (ČSSD). Na městském parkovišti na Kaskádách vznikne až 14 stanovišť pro karavany, což je od loňska nový trend.

„Sezony se určitě nebojím, pokud nás tedy opravdu otevřou a nebudou chtít nesmysly. Obsazenost na červenec a srpen vypadá slušně. A jakmile budou lidé znát podmínky, tak to hned doobjednají," vysvětluje Vladimír Šabek, majitel kempu La Rocca v Konstantinových Lázních na Tachovsku. Nebude zdražovat, ceny drží čtyři roky. Kemp má 64 míst se zásuvkami pro karavany, ale hodně jejich majitelů má solární panely a přípojku nepotřebují. Pokud by místa nedostačovala, postaví tu další stojany s elektřinou.

„Cestovní ruch se bude z následků pandemie vzpamatovávat několik let," řekl Tomáš Silovský, ředitel čtyřhvězdičkového hotelu Central na plzeňském náměstí se 132 lůžky. Hotel šel s cenami ubytování o 30 procent dolů. Díky částečným státním kompenzacím udržel personál. Jako jediný oslovený subjekt, se domnívá, že Češi nebudou tolik jako loni zůstávat doma. „Jak teď byli všichni zavření, tak se nechají naočkovat a pojedou pryč," uvedl. Němci podle něj budou do hotelu jezdit, ale tak maximálně půlka proti jiným letům.

„Loni byl zájem o Brdy hodně velký a letos bude podobné," řekl Pavel Čížek (STAN), náměstek hejtmana a místostarosta Spáleného Poříčí na okraji Brd. Podle něj je optimální vyjet nahoru na Teslíny a Míšov cyklobusem, jezdit po zajímavých místech a vrátit se zpět po klesající cyklostezce do Plzně. „Mezi Míšovem a Padrťskými rybníky to bude zas pěší dálnice," dodal.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto kemp La Rocca

Štítky hotely, kempy, Plzeňský kraj, turismus, léto

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.