neděle 16. května 2021 Přemysl

Samozvaný zahradník řádí mezi bytovkami, město na něj vypsalo odměnu

Několik okrasných keřů padlo za oběť zatím neznámému vandalovi, který provedl zcela neodborné řezy na třinácti dřevinách. Podle rokycanské radnice kromě toho založil i skládku bioodpadu. Dotyčného zde chtějí stůj co stůj dopadnout, proto vypsali i tisíc korun odměny za informaci, která by je k pachateli dovedla. Řada místních se ale onoho neznámého zastává. Město podle nich nechávalo místo ladem.

Klasik by asi řekl: "Nápad jistě dobrý. Výsledky nebyly dobré." Ve zcela nevhodnou dobu se rozhodl amatérský zahradník v Čechově ulici v Rokycanech provést prořez dvanácti okrasných keřů a jedné lípy.

„Řezy jsou roztřepené nebo zatržené. Vypadá to, že si někdo z veřejného prostranství začal dělat soukromou zahrádku, pod některé keře totiž vyskládal kruhy z bílých kamenů. Kromě toho zde z ořezaných větví založil skládku bioodpadu na ploše téměř 50 metrů čtverečních. Místní poplatek za užívání veřejného prostranství umístěním skládky činí v Rokycanech deset korun za metr čtvereční denně, tento poplatek tak narůstá každým den,“ shrnula mluvčí rokycanské radnice Tereza Maixnerová.

Svou výzvu s pátráním po pachateli sdílela radnice i na svých sociálních sítí a ihned se rozproudila bouřlivá diskuze na téma: Péče o zeleň. „Takže někdo vyřešil problém celé bytovky, protože ten bordel byl nesnesitelný a teď bude stíhaný? To je logika našeho vedení,“ píše například Lucie S. Podobně hovoří i další. „To jako vážně? Město to nechá hnít plné bordelu a když to někdo udělá za ně, tak ho ještě budou trestat," konstatoval Petr S.

Samozřejmě se také najdou ti, kterým je líto zničení zeleně v jejich městě. V čem ale vidí daleko větší problém je vypsání odměny na "zahradníka".

 „Ani já neschvaluji neodborné zásahy do dřevin, navíc pokud je provádí ten, kdo není jejich vlastník. Ale tato forma zjišťování informací přímo městem je mi silně nepříjemná. Lze to přece řešit i jinak, a ne v lidech pěstovat nevraživost. Zvlášť v této době,“ kometuje Barbora B.

Mluvčí radnice závěrem připomíná, že pokud mají obyvatelé jakýkoliv požadavek na údržbu dřevin na pozemcích města, mohou se obracet na Odbor rozvoje města, správu a údržbu  zeleně. Kontakty lze najít na webových stránkách města. 

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MÚ Rokycany

Štítky Rokycany, zahradník, zeleň, vandal, příroda, dřeviny

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

mattogi gregio

Potřebujete 2% spolehlivou půjčku, která vám umožní financovat podnikání, koupit dům, auto a zaplatit účty za lékařskou péči - kontaktujte selsumat@gmail.com

středa, 21. dubna 2021, 11:59

mattogi gregio

poskytujeme 2% spolehlivou půjčku, abychom vám mohli financovat podnikání, koupit dům, auto a zaplatit léčebné náklady, kontaktujte selsumat@gmail.com

středa, 21. dubna 2021, 11:58

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.