pondělí 17. května 2021 Aneta

Speciální sanitka zdarma a anonymně otestuje zájemce na HIV a syfilis

Bezplatné testovaní v sanitce nabízí Česká společnost AIDS pomoc, která právě projíždí napříč republikou. Jejich zastávka bude i v Sušici, Klatovech, Domažlicích a také v Plzni. Zájemci se se mohou nechat anonymně otestovat v pátek 23. dubna na HIV a syfilis.

„V sanitce budou připraveni zdravotníci, kteří zájemcům poradí a otestují je. Výsledky rychlotestů se dozví přímo na místě během několika minut. Občané si mohou před testem on-line vyplnit dotazník na adrese hiv-pomoc.cz. Důležité je nezapomenout si zapsat svůj kód a zvolený PIN. Pokud zájemce dotazník nestihne vyplnit sám, zdravotníci ho pomohou vyplnit přímo na místě,“ vysvětlila za organizátory Markéta Kuklová.

V Plzni budou moci lidé přijít v pátek 23. dubna na náměstí Republiky před Muzeum loutek, kde speciální sanitka bude od 17:30 do 19:00 hodin. Kromě toho ji lidé potkají od 11 do 12 hodin v Sušici na náměstí Svobody, od 13 do 14 hodin v Klatovech na náměstí Míru a od 15 do 16 hodin na náměstí v Domažlicích.

Česká společnost AIDS pomoc je nezisková organizace, která se stará o HIV+ lidi, jejich rodiny a přátele v České republice a na Slovensku. Jednou z jejich aktivit je také testování na HIV, syfilis, žloutenku typu B a C, které probíhá zdarma a anonymně.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Česká společnost AIDS pomoc

Štítky AIDS, HIV, syfilis, testování, sanitka, Česká společnost AIDS pomoc

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

mattogi gregio

Potřebujete 2% spolehlivou půjčku, která vám umožní financovat podnikání, koupit dům, auto a zaplatit účty za lékařskou péči - kontaktujte selsumat@gmail.com

středa, 21. dubna 2021, 12:04

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.