středa 28. října 2020 Státní svátek

Městem pro byznys se v Plzeňském kraji stala Plzeň, následují Rokycany a Přeštice

Vítězem letošního srovnávacího výzkumu Město pro byznys se v Plzeňském kraji stala Plzeň. Potvrdila tak své loňské krajské vítězství. Za Plzní skončily Rokycany a Přeštice. Plzeň bodovala v obou hlavních kategoriích, tedy v podnikatelském prostředí i v přístupu veřejné správy.

Plzeň v regionu dominuje v podnikatelském prostředí. Má nejvyšší podíl firem, a to i malých a středních, a velmi vysoký podíl podnikatelů. Metropole má také nejvyšší podíl studentů a učňů v odborném vzdělávání, výrazně přibývá obyvatel i dokončených bytů a rodinných domů. Město těží rovněž z dobré dopravní dostupnosti. Radnice věnuje při srovnání s ostatními městy v regionu vysoce nadprůměrný podíl výdajů na sociální péči, kulturu a nejvyšší podíl na veřejnou dopravu.

Město pro byznys v Plzeňském kraji – pořadí: Plzeň, Rokycany, Přeštice, Blovice, Horažďovice, Stříbro, Klatovy, Nýřany, Tachov, Domažlice, Horšovský Týn, Nepomuk, Stod, Kralovice, Sušice.

Ve stříbrných Rokycanech lidé mají nadprůměrné platy, konkurenceschopnost města z hlediska podnikatelského prostředí zvyšuje přímé napojení na dálniční síť. Město na sebe ve výzkumu ale upozornilo zejména v přístupu veřejné správy. Rokycanská radnice se může pochlubit v kraji nejlepšími výsledky v kritériích likvidita a podíl výdajů na dluhovou službu. Nejlepšího výsledku dosáhly Rokycany i v podpoře webových stránek z pohledu podnikatele.

Třetí Přeštice zaznamenávají vysoký nárůst počtu ekonomických subjektů, které lákají nejnižší ceny stavebních pozemků. V kraji mají Přeštice jednu z nejnižších nezaměstnaností. Pokud jde o přístup radnice, věnuje vysoce nadprůměrný podíl výdajů na rozvoj bydlení, aktivně se podílí na podpoře začínajících a drobných podnikatelů, má v regionu také stanovenou nejnižší daň z nemovitosti.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Plzen.eu

Štítky město pro byznys, srovnávací výzkum, podnikatelské prostředí, veřejná správa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.