úterý 11. srpna 2020 Zuzana

V soutěži o stavbu roku se utká 19 staveb, hlasovat může i veřejnost

Nově zrekonstruovaný refektář jezuitské koleje v Klatovech nebo Náplavka v centru Plzně. Odborná porota z 37 přihlášených vybrala 19 finalistů, kteří se pomyslně utkají o titul stavba roku, a to celkem v sedmi kategoriích.

Ceny si rozdělí stavby v kategoriích od novostaveb, přes veřejná prostranství a hřiště až po rekonstrukce. Svého favorita mohou prostřednictvím internetového hlasování vybrat i lidé a zvolit tak vítěze, který převezme Cenu veřejnosti. Hlasovat je možné ZDE a to až do 28. srpna.

„Z nominovaných staveb mě zaujala administrativní budova firmy KONPLAN na Borských polích, která se svou unikátní a hravou fasádou perforovaných lamel jistě stane novou dominantou Borských polí a neunikne pozornosti odborné i laické veřejnosti. Zejména až pnoucí rostliny fasádu ozelení, na to se velmi těším,“ sdělila své první dojmy náměstkyně vykonávající funkci hejtmana Plzeňského kraje Marcela Krejsová.

„Jsem velmi rád, že i v letošním ročníku soutěže Stavba roku Plzeňského kraje má město Plzeň tolik želízek v ohni. Z projektů města a našich městských obvodů se o titul ve svých kategoriích utkají Křimická pláž, skate hřiště ve Škoda sport parku a nově vybudovaná Náplavka Radbuza na Anglickém nábřeží. Věřím, že naše stavby budou oceněny i v letošním roce,“ uvedl ke stavbám města primátor Plzně Martin Baxa.

Výsledky hlasování stejně jako všechny oceněné stavby budou vyhlášeny a ceny předány na slavnostním večeru 8. září 2020 v Měšťanské besedě v Plzni.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto stavbarokupk.cz

Štítky stavba roku, soutěž, Plzeňský kraj, architektura

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.