středa 3. června 2020 Tamara

Jižní část Plzeňského kraje mají dnes odpoledne a večer zasáhnout bouřky a přívalové lijáky

Část Plzeňského kraje podle předpovědi meteorologů zasáhnou dnes odpoledne a večer silné bouřky s nárazy větru až 90 kilometrů za hodinu. Výjimkou nebudou přívalové srážky, kdy může napršet až 30 milimetrů a objevit se mohou i kroupy. Aktuální výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí také celý Jihočeský a Jihomoravský kraj a území Vysočiny.

„V sobotu odpoledne bude přes naše území postupovat od západu výrazná studená fronta. V jižní polovině území se mohou v sobotu odpoledne a večer v teplém labilním vzduchu před frontou i na samotné frontě vyskytnout silné bouřky provázené přechodnými nárazy větru o rychlosti 70 až 90 km/h, přívalovými dešti s krátkodobým úhrnem kolem 30 mm a kroupami,“ stojí v předpovědi meteorologů.

Vítr může v nárazech dosáhnout až rychlosti 55 až 70 kilometrů v hodině, a to i v místech, která nebudou zasažena bouřkami. Foukat by mělo nejvíce zejména v Jihočeském kraji, na Vysočině, v Jihomoravském kraji. V sobotu večer a v noci na neděli postoupí bouřky a fronta z území ČR k východu a vítr bude slábnout.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Štítky předpověď počasí, kroupy, bouřka, Plzeňský, přívalové lijáky, srážky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.