So 15. 8. 2026Hana
Zprávy

Odešla legenda, ve věku 67 let zemřel plzeňský hokejista Josef Táflík

Richard Beneš1 minuta čtení6. 5. 2025, 10:30
Odešla legenda, ve věku 67 let zemřel plzeňský hokejista Josef Táflík
Odešla legenda, ve věku 67 let zemřel plzeňský hokejista Josef Táflík · Foto: Se svolením HC Škoda Plzeň

Smutná zpráva zastihla fanoušky plzeňského ledního hokeje. Ve věku 67 zemřel Josef Táflík, který byl jednou z největších postav plzeňského hokeje osmdesátých let. Později se věnoval podnikání v oblasti sportovních potřeb. O úmrtí Josefa Táflíka informoval na svém webu klub HC Škoda Plzeň.

V nejvyšší hokejové soutěži odehrál Josef Táflík 367 zápasů a na svém kontě má 122 gólů. Na konci osmdesátých let ukončil své působení v Plzni a odešel hrát do Německa regionální ligu, kde řádil na ledě ještě čtyři další sezony.

Na začátku 80.let chodily na plzeňský zimní stadion často až jedenáctitisícové návštěvy. Diváci byli nejvíce zvědavi na Spartu, Jihlavu či Košice a také na to, jak si s obávaným protivníkem poradí legendární útok Táflík - Pata - Černý. Nejlepší formace plzeňské Škodovky celého desetiletí spolu začala nastupovat v sezóně 1980/81 a s výjimkou období, které strávil Zdeněk Pata na vojně, spolu trojice hrála až do roku 1987/88, vzpomínají na Josefa Táflíka v HC Škoda Plzeň.

Nejúspěšnější sezonu v plzeňském dresu měl Josef Táflík v letech 1985/86. Tehdy nastřílel ve 44 zápasech 20 branek! Řada Táflík - Pata - Černý pak nasázela soupeřům celkem 75 branek a celá pětice, včetně obránců Václava Baďoučka a Pavla Setikovského byla povolána na zájezd reprezentačního B-týmu do Finska. To byl zároveň jediný start Josefa Táflíka v reprezentačním výběru. Nejdůležitější gól své kariéry vstřelil v ročníku 1986/87 v prolínací soutěži v Nitře, kde Táflík zvyšoval na 3:1 a jeho branka znamenala definitivní záchranu v soutěži.

Pan Josef Táflík zemřel v sobotu 3. 5. 2025, čest jeho památce!

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Začaly velkolepé Chodské slavnosti, město si po letech nechá změřit návštěvnostZprávy

Začaly velkolepé Chodské slavnosti, město si po letech nechá změřit návštěvnost

Tři pódia, 782 účinkujících, téměř 50 pořadů v hlavním programu a další doprovodné akce. To všechno nabízí v pořadí již 72. ročník Chodských slavností – Vavřinecké pouti v Domažlicích. Jeden z největších a nejstarších národopisných festivalů navštěvují desetitisíce lidí z celého Česka i ze zahraničí. Přesný počet návštěvníků chce letos město zjistit prostřednictvím dat mobilních operátorů.

Výstava Zvířata promění pohled na přírodu i svět kolem násZprávy

Výstava Zvířata promění pohled na přírodu i svět kolem nás

Jak dnes vnímáme přírodu a zvířata v době mobilních telefonů a digitálních obrazů? Nová výstava Zvířata / Transformace vnímání na hradě a zámku Klenová představuje díla sedmi českých i zahraničních autorů, kteří návštěvníky zvou k zamyšlení nad tím, jak se mění náš vztah k okolnímu světu. Výstava potrvá do 31. října.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook