Počasí dnes9 °C, zítra9 °C
Středa 17. dubna 2024  |  Svátek má Rudolf
Bez reklam

Ilustrovaná prostorová leporela ze Sutnarky potěší děti hospitalizované v nemocnici

Mohou se stát cennou součástí léčebného procesu. Takový potenciál mají ilustrovaná prostorová leporela s herními prvky pro hospitalizované děti, která vznikla na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara. Nyní se chystá prezentace knih přímo dětským pacientům ve Fakultní nemocnici Plzeň.

Knížky vznikly jako klauzurní práce studentů a studentek ateliéru Kniha a tvarování papíru, a to pod vedením vedoucí ateliéru Petry Soukupové a asistentky ateliéru Komiks a ilustrace pro děti Evy Hudečkové. Práce jsou součástí projektu Pop-Up Hospital. Jeho cílem je propojit krásné s užitečným a přinést kvalitní knižní design na místa, kde může být povzbuzením, například na dětské kliniky.

Leporela si již v únoru přišli na fakultu prohlédnout zástupci z Fakultní nemocnice Plzeň – herní specialistka Ludmila Romová, vrchní sestra Dětské kliniky Romana Sedláčková a přednosta Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny FN Plzeň Jan Beneš. Knihy mají potenciál stát se cennou součástí léčebného procesu.

„Každou podporu našich pacientů vítáme. Projekt Pop-Up Hospital je velice zajímavý, přináší interaktivní, kreativně pojaté příběhy, pohádky, které pracují s emocemi, a to vše s cílem zaujmout dětské pacienty, aby v nemocnici přišli na jiné myšlenky. Jsem za tuto skvělou myšlenku moc rád a těším se, jak bude spolupráce pokračovat,“ říká ředitel FN Plzeň Václav Šimánek.

Projekt Pop-Up Hospital je ale teprve na začátku. V plánu jsou další prezentace těchto speciálně navržených knih, tentokrát přímo dětským pacientům na nemocničních lůžkách. Všichni, kdo se na projektu podílejí, doufají, že jejich práce pomůže zpříjemnit pobyt v nemocnici mnohým dětem a zároveň podpoří jejich zájem o čtení a učení se novým věcem i v náročných časech.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Martin Bečan, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Štítky Sutnarka, ZČU Plzeň, FN Plzeň, hospitalizace, leporelo, knihy, projekt, fakulta, Pop-Up Hospital

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Ilustrovaná prostorová leporela ze Sutnarky potěší děti hospitalizované v nemocnici  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.