pátek 25. září 2020 Zlata

Ranní mráz trhal rekordy v Plzeňském kraji, u Hojsovy Stráže naměřili minus 19,8 stupně

Dnešní ráno bylo jedním z nejchladnějších dnů letošního roku, ale i celé uplynulé zimy v Plzeňském kraji. Na několika místech překonalo počasí dosavadní teplotní minima pro dnešní den. Na šumavských slatích klesla rtuť teploměru k téměř minus 20 stupňům - u Hojsovy Stráže na minus 19,8 stupně a na Březníku u Modravy minus 19,4 stupně.

"Na Březníku bylo dosavadní minimum pro dnešní den z roku 2008 minus 16,2 stupně. Dosavadní minimální teplotní rekordy dnes překonalo počasí například i na stanicích v Hojsově Stráži, kde bylo dnes minus 8,8 stupně nebo v Plzni - Mikulce. Dnes tam meteorologové naměřili minus 6,5 stupně, což je o stupeň chladněji než byl dosavadní rekord z roku 2006," řekl Martin Adamovský z plzeňské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu..

Na Mikulce byl dnešek také druhý nejchladnější dnem letošního roku, 2. ledna tam bylo minus 7,2 stupně. Ve zbytku kraje se dnes teploty držely kolem minus šesti až minus devíti stupňů. V Konstantinových Lázních bylo dnes deset stupňů pod nulou.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři

Štítky zima, mráz, chlad, počasí, předpověď

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.