čtvrtek 29. července 2021 Marta

Charita zprovoznila nový kontejner pro skladování a výdej potravinové pomoci

Azylový dům sv. Alberta Chmielowského v Domažlicích slaví letos 10. výročí. Za uplynulou dekádu se v něm vystřídaly přes čtyři stovky klientů, z nichž velká část byly i děti. Nyní vedle budovy vyrostl nový kontejner, který bude sloužit jako sklad potravin a materiální pomoci pro potřebné. Částečně se na doplňování zásob bude podílet i německý spolek, jenž bude dodávat neprodané potraviny z Německa.

Nový kontejner, který stojí hned před azylovým domem z velké části pomohl zafinancovat Plzeňský kraj, a to konkrétně dotací ve výši 150 tisíc korun. Na jeho pořízen se podílel i Nadační fond pomoci Karla Janečka. Na zbylou část využila charita výtěžek z Tříkrálové sbírky.

Diecézní charita Plzeň zajišťuje pomoc potřebným na území Plzeňského i Karlovarského kraje. Jen v minulém roce přerozdělili pracovníci přes 104 tun potravinové a materiální pomoci.

„Potraviny a základní materiální pomoc obyvatelům je získávána z programu FEAD, který je financován z evropského Operačního programu potravinové a materiální pomoci nejchudším osobám, dále z potravinových bank krajů, kde jsou shromažďovány potraviny, kterým hrozí marné uplynutí doby spotřeby. Částečně se na doplňování zásob do domažlického kontejneru bude podílet i německý spolek Bad Kötztinger Tafel e.V, který bude dodávat neprodané potraviny z Německa,“ přiblížil tiskový mluvčí Diecézní charity Plzeň Petr Šimek.

Azylový dům v Domažlicích funguje už deset let. Za tu domu zde prošlo více než 400 klientů, 70 z nich byly i děti do patnácti let v doprovodu dospělé osoby. Diecézní charita Plzeň provozuje na Domažlicku dalších několik služeb pro ohrožené skupiny lidí. Jsou to Domov pro matky s dětmi v tísni v Havlovicích, Sociálně terapeutické dílny sv. Josefa a Volnočasové kluby DUHA pro lidi s fyzickým nebo kombinovaným handicapem, Domov sv. Vavřince pro osoby s mentálním handicapem v Meclově nebo krizovou službu SOS Domažlice pro lidi v náročné životní situaci.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Diecézní charita Plzeň

Štítky Charita, potravinová pomoc, sbírka, Domažlice, Diecézní charita Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.