úterý 28. září 2021 Václav

Řidič neodhadl výšku převáženého nákladu a nechal za sebou spoušť

Výšku svého přepravovaného nákladu neodhadl řidič nákladní soupravy. Na přívěsu měl naložený jiný nákladní automobil, kterým zachytil o sloupy telefonního vedení. Zůstala pak po něm v Klenčí pod Čerchovem pořádná spoušť.

„Jednapadesátiletý řidič nákladního automobilu Iveco s přívěsem Schwarzmüller jedoucí ve směru z centra obce Klenčí pod Čerchovem na obec Draženov, měla na přívěsu naložené nákladní vozidlo Scania. Zachytil ochranným madlem manipulační soupravy převáženého automobilu za telefonní vedení nad silnicí,“ popsala událost mluvčí policie Dagmar Brožová.

Následně se poškodily dva sloupy telefonního vedení, dopravní značky, dále pak oplocení dvou domů a místní rozhlas. Dopravní nehoda se obešla bez zranění osob, požití alkoholu u řidiče vyloučila dechová zkouška.  Škoda na nákladním automobilu Iveco s přívěsem Schwarzmüller ani na přepravovaném nákladním vozidle Scania nevznikla.

„Na dvou sloupech telefonního vedení byla škoda vyčíslena na 30 tisíc korun, na dopravní značce Dej přednost v jízdě vznikla škoda za pět tisíc korun, na oplocení dvou domů rovněž pět tisíc korun a na místním rozhlase vznikla stejná škoda,“ dodala policejní mluvčí.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky nehoda, vysoký náklad, přetrhané vedení, Domažlicko, neodhadl výšku, transport

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.