pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

Tentokrát bez hudby i koláčů. Chodské slavnosti se stěhují na internet

Vůně koláčů, tradiční jarmark a všudypřítomná dudácká muzika. Tohle všechno budou muset milovníci Chodských slavností letos oželet. Nejstarší folklórní festival se ale neruší, jen se z centra Domažlic přestěhuje do obýváků přes internet nebo živá vysílání.

,,Budeme mít takové dvě podoby Chodských slavností. V první řadě ty Chodské slavnosti se neruší, budou se konat, ale budou jiné. Ta první rovina bude vytvoření takových audiovizuálních pořadů, které budeme streamovat,“ říká ředitel folklórního festivalu Kamil Jindřich.

Ke slavnostem patří i tradiční svatovavřinecká mše na Vavřičku. Ta letos bude. Naopak staročeský jarmark, kam lidé z celé republiky vyráželi pro chodské koláče, rada města zrušila úplně.

,,Ve městě budou takové neformální setkání dudáckých hudeb v centru města. Pódia jako taková se stavět nebudou ani hlediště, protože nevíme jaká bude situace a co se bude smět dělat,“ vysvětluje Jindřich.

,,I kdyby velké festivaly nebyly vládou omezeny a platila jen obecná ustanovení, tedy rozestupy dva metry, stanovený počet osob na jednom místě a další, tak nic z toho prakticky nelze dodržet," uvedl mediální zástupce Domažlic Josef Babor

Na základě monitoringu mobilních operátorů organizátoři vědí, že sem ročně přijíždí na 70 tisíc hostů. ,,Letos bychom takový počet nedosáhli a ani to není žádoucí,takže máme takový pracovní podtitul této varianty - Nejezděte k nám, my přijedeme k Vám - takže v tomhle ražení to bude,“ dodává ředitel festivalu Kamil Jindřich.

Chodské slavnosti jsou jedním z nejstarších folklorních festivalů v republice. Běžně vystoupí na pěti pódiích přes 600 účinkujících a místě je kolem 400 stánků. Letošní 66. ročník, který bude poněkud jiný, začne v pátek 14. srpna a potrvá do neděle.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Chodské slavnosti

Štítky Chodské slavnosti, Domažlice, online, tradiční, kultura

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.