čtvrtek 2. července 2020 Patricie

Policisté během Velikonoc kontrolovali skoro dva tisíce řidičů. Každý šestý spáchal přestupek

Plzeňští policisté se během Velikonoc více než jindy zaměřili na silniční provoz. Jde o rizikové svátky, kdy více lidí jezdí pod vlivem alkoholu a do provozu vyráží i sváteční řidiči. Policisté tak zkontrolovali skoro dva tisíce aut.

Během všech těchto dopravních akcí, kterých se zúčastnilo více jak 200 policistů, bylo zkontrolováno 1 866 motorových vozidel. „Policisté zjistili celkem 338 dopravních přestupků, za 308 z nich uložili řidičům v příkazním řízení pokuty v celkové výši 119 200 korun,” řekla policejní mluvčí Pavla Burešová

Nejčastěji řidiči překročili předepsanou rychlost jízdy, a to ve 104 případech. Druhým nejčastějším přestupkem byl nevyhovující technický stav motorového vozidla (56 případů) a dále nepoužití bezpečnostních pásů (21 případů).


Celkem ve čtyřech případech zjistili policisté na základě provedených dechových zkoušek u řidičů přítomnost alkoholu a v sedmi případech usedli za volant řidiči pod vlivem zakázaných návykových látek. „Na dálnici D5, která protíná náš kraj, pak policisté uložili šesti řidičům v příkazním řízení pokuty v celkové výši 10 000 korun za to, že neměli na vozidlech dálniční známky,” dodala mluvčí.

A nejvýraznější přestupky? Dva řidiči nadýchali skoro 2,5 promile. Další řidič v Plzi pak jel 101 km/h.

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, Velikonoce, alkohol, rychlost

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.