pátek 3. července 2020 Radomír

Snížení platů až o 30 procent ohlásilo vedení FC Viktoria Plzeň pro hráče i vedení klubu

Doba je zlá a ke snížení měsíčních platů až do výše třiceti procent přistoupili Hráči Viktorie Plzeň, realizační týmy A mužstva i dalších výběrů a nejvyšší vedení klubu. S nižšími platy musí viktoriáni počítat již během aktuálního měsíce dubna.

Více než měsíční výpadek mistrovských zápasů, omezení tréninkového režimu a další opatření vyplývající z vládních nařízení během koronavirové pandemie. To vše vedlo ke snížení měsíčních mezd, na kterém se teď dohodlo vedení klubu s celým týmem.

„Propad příjmů je pro nás znatelný. Všichni v klubu si uvědomují vážnost situace, a proto jsme se na společném setkání domluvili na snížení měsíčních odměn. Po konstruktivní debatě došlo velmi rychle k dohodě a já bych chtěl všem za tento přístup poděkovat,“ uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek.

„Snížení základních platů se pohybuje mezi dvaceti až třiceti procenty s přihlédnutím na výši jednotlivých smluv. Tímto společným krokem chceme napomoci tomu, abychom dokázali klub udržet na nastavené úrovni a měli i nadále ty nejvyšší ambice,“ dodal Adolf Šádek.

Stejná slova volil po schůzce i Jakub Brabec. „Uvědomujeme si, že situace není lehká a v době, kdy se nehrají zápasy, můžeme klubu tímto způsobem pomoci,“ uvedl. „Schůzka s vedením byla velmi korektní a k dohodě došlo rychle,“ uzavřel Jean-David Beauguel.

Snížení mezd se kromě hráčů týká rovněž realizačního týmu A mužstva i dalších výběrů a nejvyššího vedení klubu. Platné je již pro aktuální měsíc duben.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Martin Skála

Štítky FC Viktoria Plzeň, platy, snížení platů, Adolf Šádek, fotbal, fotbalisté

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.