neděle 20. června 2021 Květa

U kosterních pozůstatků neznámého muže našli kriminalisté drahé značkové oblečení i doplňky

Nálezem lidské lebky a kosterních pozůstatků, které náhodní svědci postupně objevili v lesním prostoru u Kladrub na Rokycansku se zabývají kriminalisté z Rokycan. Jako první byla už v květnu roku 2014 nalezena část lebky a při pátrací akci pak následně i kosterní ostatky. O pět let později se našla ve stejných místech spodní část čelisti. Teď mají vyšetřovatelé k dispozici přibližnou podobu mrtvého muže a obracejí se na veřejnost s žádostí o pomoc při zjišťování jeho totožnosti.

„Zkoumáním bylo zjištěno, že se jedná o pozůstatky, které patří jedné osobě. Po posledním nálezu byla provedena exhumace lebky a byla vyžádána spolupráce s Kriminalistickým ústavem Praha k projekci předložené lidské lebky. Na základě toho byla vytvořena rekonstrukce přibližné podoby muže dosud neznámé totožnosti,“ uvedla mluvčí policie Hana Kroftová.

Policie teď zveřejnila obrázky možné podoby muže. „Kresba je záměrně vypracována jak bez vlasů, tak i s vlasy, neboť k tomu ani k postavě dotyčného nejsou žádná relevantní vodítka. Vytvořená rekonstrukce obličeje je přibližnou podobou, která by měla skutečnému stavu odpovídat především umístěním a vzájemnou proporcí obličejových prvků. Provedená rekonstrukce odpovídá padesátiletému jedinci,“ konstatovala mluvčí policie.

Ze znaleckých posudků vyplývá, že by se mělo jednat o muže tělesné výšky okolo 177 cm, větší hmotnosti. „Z popisu chrupu dolní čelisti bylo zjištěno, že je 7 (mezičlen) vpravo i vlevo je tvořena korunkou ze žlutého kovu, která je vsazena mezi 6 a 8, kdy 8 tvoří celoplášťová korunka ze žlutého kovu. Přesná doba od smrti muže do okamžiku nálezu je kratší než 20 let, ale blíže to nelze určit,“ řekla Kroftová.

Na místě nálezu kosterních pozůstatků byla zajištěna řada značkových věcí patřících zřejmě mrtvému muži. Jedná se o šusťákovou bundu zn. Napapirji, velikost 50, modré barvy, horní část zad šedé barvy, dále pak pánské boxerky zn. EsPacE, šedé barvy s červenými proužky, pánské koženkové pantofle zn. Björndal se třemi přezkami, hnědé barvy, vel. asi 44. Nalezeny byly také pánské brýle tyrkysové barvy s označením D.D.Hamilton a červený vysouvací odlamovací nůž.

Policisté se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při zjišťování totožnosti osoby. Žádají občany, kteří by muže na fotografii poznali nebo mohli jakoukoli informací přispět k zjištění jeho totožnosti, aby kontaktovali bezplatnou linku tísňového volání 158 nebo se přímo obrátili na kriminalisty Územního odboru Rokycany.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky nález lebky, mrtvola muže, kosterní pozůstatky, neznámý muž, pátrání, Rokycansko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.