neděle 24. ledna 2021 Milena

Šíleného jezdce za volantem Octavie odhalil policista v civilu, podílel se na jeho dopadení

Do stíhání piráta silnic, který se řídil obcemi na Plzeňsku až stokilometrovou rychlostí se pustil policista se svým civilním vozidlem i když byl mimo službu. Nebezpečného jezdce, který byl navíc pod vlivem alkoholu, se nakonec podařilo zkrotit díky přivolaným policejním hlídkám.   

Policista sloužící na obvodním oddělení v Rokycanech jel po silnici II. třídy číslo 605 ve směru od Rokycan na Prahu. „Při jízdě zaregistroval osobní vozidlo značky Škoda Octavia, jehož řidič jel bezohledným způsobem a vysokou rychlostí. Protože tím ohrožoval bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu, policista začal uvedené vozidlo pronásledovat a o celé situaci informoval operačního důstojníka, se kterým byl ve spojení,“ popsala situaci mluvčí policie Hana Kroftová.

Řidič při projíždění obce jel rychlostí přes 100 km/h. Následně si v obci Kařez poškodil pneumatiku, kterou prorazil, když najel na obrubník. Poté se otočil a pokračoval zpět po stejné trase směrem na Mýto. „Tam už byla připravena policejní hlídka se služebním vozidlem, která nebezpečně jedoucí vozidlo zastavila. Při kontrole policisté zjistili, že vozidlo řídí třiadvacetiletý muž, který byl očividně silně podnapilý. To potvrdil i výsledek dechové zkoušky, jehož hodnota dosáhla téměř dvě promile,“ uvedla policejní mluvčí. Motorista je teď podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Hodnocení článku je 74 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky opilý řidič, alkohol za volantem, policejní honička

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.