úterý 20. dubna 2021 Marcela

Série tragédií pokračuje, za jediný týden v Plzeňském kraji usmrtily vlaky už čtyři muže

Sedm dní a čtyři mrtví muži, které usmrtil vlak na území Plzeňského kraje. Do smutné statistiky za poslední týden přibyl ve středu další případ. Už podruhé se stala tragédie v těsné blízkosti nádraží v Dobřanech na jižním Plzeňsku. V kolejišti tam zahynul devětapadesátiletý muž.

Neštěstí se stalo včera krátce před 17. hodinou nedaleko od dobřanského vlakového nádraží. „Podle prvotních informací vlak vyjížděl z nádraží směrem na Klatovy. Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl. Z důvodu události byl na trati v úseku Dobřany-Klatovy zastaven provoz v obou směrech, po dobu nezbytně nutnou k zadokumentování skutečností a okolností události, které jsou předmětem dalšího prověřování. Ve věci byla nařízena soudní pitva. U strojvůdce vlku byla negativní dechová zkouška,“ informovala mluvčí policie Veronika Hokrová.

V neděli před polednem srazil vlak jedenasedmdesátiletého muže ve Staňkově na Domažlicku asi 50 metrů od nechráněného přejezdu. I přes intenzivní brždění se strojvedoucímu nepodařilo vlak okamžitě zastavit a došlo ke střetu. Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem.

O den dříve v sobotu ráno zpozoroval ležící osobu v kolejišti strojvedoucí vlaku v prostoru vlakového nádraží v Dobřanech na trati ve směru od Klatov na Plzeň. Na situaci reagoval strojvedoucí okamžitým bržděním a vlak zastavil v místě, kde ležel muž bez známek života. Jedná se o osmapadesátiletého muže z obce na jižním Plzeňsku, kterého zřejmě usmrtila jiná vlaková souprava, jejíž strojvedoucí střet nezaznamenal.

Ve středu před týdnem neznámého muže usmrtil vlak na železničním přechodu v Plzni – Koterově. Strojvedoucí vlakové soupravy jedoucí ve směru od Českých Budějovic do Plzně neměl šanci neštěstí zabránit.

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky smrt na kolejích, tragická nehoda, muž sražený vlakem, nehoda na železnici, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.